19°

24 справи з порушень правил рибальства передано до суду

Протягом квітня на Рівненщині викрито 79 порушеннь правил рибальства

У період з 1 по 30 квітня 2019 року інспекторами Рівненського рибоохоронного патруля було проведено п’ять  рибоохоронних рейдів. В результаті, викрито 79 порушень природоохоронного законодавства, з яких 23 грубих. Також складено 43 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства) та один – за ч. 1 ст. 85-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів). Крім цього, оформлено 12 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

«За даний період на порушників накладено 6 307 грн штрафів. Збитки, завдані рибному господарству, склали 3 519 грн. В ході проведених заходів інспектори вилучили 6  кг водних біоресурсів. Було конфісковано 21 од. заборонених знарядь лову, крім цього, 39 од. сітних знарядь лову і один електролов – вилучено за актами безхазяйного майна», – повідомили у відомстві.

До судів передано 24 справи для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.

Для прикладу, першого квітня  інспектори викрили двох порушників, які здійснювали вилов риби забороненими знаряддями лову – двома сітками. Чоловіки рибалили на водоймі поблизу с. Бабин Гощанського району.

10 квітня рибпатрульні виявили  чоловіків, які здійснювали вилов водних біоресурсів за допомогою  двох ліскових сіток. Інцидент стався на р. Стир, поблизу с. Сопачів Володимирецького району Рівненської області. Загальна вага незаконно добутої риби склала  4 кг. Завдано збитків  у розмірі 2 805 грн. заборонені знаряддя лову, а також водні біоресурси конфісковано.

17  квітня під час проведення рибоохоронного рейду на водоймі басейну р. Горинь, поблизу с. Городець Володимирецького  району затримано двох порушників, які здійснювали вилов водних біоресурсів за допомогою кломлі. У чоловіка вилучено  понад два кг риби, а саме: карась сріблястий – 20 екз., окунь – 7 екз.,  та плітки – 3 екз.. Завдано збитків  у розмірі 714 грн. Заборонені знаряддя лову, а також водні біоресурси конфісковано.

На осіб складено протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направлено до суду для притягнення чоловіків до відповідальності та відшкодування завданих ними збитків.

В Управлінні Держрибагентства у Рівненської області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (093) 263-39-32 

Про порушення правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби – прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація:

Нагадуємо, що з першого квітня вступає в силу нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом. Рибалити можна з берега в межах населеного пункту у дозволених місцях, за межами нерестовищ. Під час нересту також забороняється проведення вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів (видобування піщано-гравійної суміші, розчистку русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо).