32°

«Ангели Хоронителі України» допомагають пацієнтам у Клеванському госпіталі (ФОТО)

клевань

Саме під такою назвою реалізують канадський проект на Рівненщині. Упродовж трьох днів працівників Республіканського центру навчала команда канадських лікарів з мультидисциплінарної роботи.

Це невролог, фізичний терапевт, ерготерапевт, логопед, психолог та реабілітаційна медична сестра. Вони презентували власну форму реабілітації в Канаді, розповіли про місцеві реабілітаційні центри, а також поділились методами роботи з пацієнтами.

Проекти, подібні до цього, уже тривалий час функціонують у багатьох країнах світу, у тому числі і в Канаді. Вони направлені на реабілітацію бійців і ветеранів з психологічними і фізичними травмами, які були спричинені війною. Проект «Ангели Хоронителі України» реалізували на Рівненщині вперше за підтримки Ліги Українок Канади та МОЗу. Для області, а особливо для госпіталю ветеранів війни, цей проект надзвичайно потрібний, – зазначила заступниця голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, яка зустрілася із учасниками проекту.

На навчання до канадських фахівців приїжджали студенти з Рівненської медичної академії, Луцького медколеджу, Українського католицького університету, а також були присутні лікарі Клеванського госпіталю ветеранів війни.

За словами голови Ліги українок Канади Оксани Кузишин, цей проект об’єднав зусилля канадських фахівців з багаторічним досвідом:

Я майор канадської армії у відставці, моя спеціальність логістика. За часів військової служби я побувала в післявоєнній Боснії, на кордоні між Ізраїлем і Сирією, на Гаїті після того, як у 2010 році на острові стався руйнівний землетрус. Тому, не за чутками, знаю про важливість впровадження нових методів реабілітації. Наш проект полягає у тому, аби заохочувати фахівців навчатися. Адже ніхто краще не допоможе військовому, як хороший лікар, який розуміється в останніх техніках реабілітації. Ми щиро радіємо такій можливості співпраці, адже процес навчання завжди двосторонній.

Присутнім презентували 6 навчальних блоків, в яких лікарі з Канади провели не тільки навчальні лекції, а й практичні роботи. Упродовж трьох днів вони обмінювалися досвідом між собою, а сьогодні до практичних робіт залучили ще й пацієнтів.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp