17°

АТОвець Володимир Панкевич вимагає від держави 3 мільйони гривень компенсації

Мова йде про неправомірне утримання волонтера та добровольця за ґратами. 

На початку 2015 року Володимир Панкевич повертався із Дебальцево, куди відвозив гуманітарну допомогу. На блокпості в Харківській області мікроавтобус зупинили для перевірки документів. Під час обшуку авто було виявлено справжній арсенал – більше трьох тисяч патронів, гранатомет та гранати.  Вже за рік, в травні 2016 року, Ізюмський міськрайонний суд Харківської області засудив Володимира Панкевича до 4 років позбавлення волі за незаконне зберігання зброї.

Та, на думку захисників волонтера, справа була сфабрикована. Ще тоді вони стверджували – затримання, обшук та фіксація вилученої зброї відбувались з величезною кількістю процесуальних порушень. Всі ці фактори і дозволили захисту виправдати добровольця “Айдару”. 26 вересня 2018 року Верховний суд України виніс остаточне рішення – не винний.

За незаконне утримання за ґратами волонтер-доброволець тепер сподівається отримати компенсацію від держави. Про це розповів адвокат Володимира Анатолій Тарасенко журналістам Інформаційного потоку.

Подали цивільний позов. Хочемо відшкодування в 3 мільйони гривень, хоча ця сума повинна бути значно більшою. Держава ж буде стверджувати, що це завеликі гроші, мовляв, Панкевича охороняли, харчували, надавали медичну допомогу, виплачували заробітну плату працівникам пенетенціарних установ. Взагалі, потрібно було порушити кримінальну справу проти тих працівників поліції, військової прокуратури та суду, що сфабрикували дану справу.

До слова, цивільний позов про відшкодування шкоди розглядатиме той самий Ізюмський міськрайонний суд, що в 2016 році засудив Володимира Панкевича до позбавленння волі.