24°

Аудит землі на Рівненщині: знайшли 28 тисяч га під посівні площі

На Рівненщині провели масштабний аудит земель сільськогосподарського призначення. Завдяки цьому в області зросли посівні площі. Про це повідомляють у Рівненській ОДА.

Робочі групи у районах та громадах, починаючи з травня, детально проаналізували понад 750 тисяч га. У результаті виявили, що частину земель взагалі не використовують. Найбільше таких розташовані на півночі краю – у Володимирецькому, Дубровицькому, Зарічненському та Рокитнівському районах.

Завдяки аудиту сільськогосподарських ділянок на Рівненщині додатково в обробіток залучено 28 тисяч гектарів земель.

Це, передусім, сприятиме збільшенню виробництва аграрної продукції. Детінізація землі – це також один із додаткових резервів із наповнення місцевих бюджетів, підвищення рівня життя у громаді, – зазначив голови ОДА Віталій Коваль.

Він переконаний, що аудит сільськогосподарських земель дозволить підвищити їхню ефективність. Адже після обліку площ можна запланувати, що з ними робити далі.

Серед варіантів – проведення аукціонів на право оренди, оформлення права власності чи використання невитребуваних часток, оформлення для передачі у власність учасникам АТО тощо.

Джерело : РОДА