15°

Байден поговорив з Путіним про Україну. Запропонував зустрітися

Президент США Джо Байден у телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним “наголосив на непохитній підтримці суверенітету та територіальної цілісності України з боку Сполучених Штатів”.

“Президент (Байден – Ред.) висловив наше занепокоєння через раптове зростання російської військової присутності в окупованому Криму та на кордонах України, та закликав Росію знизити напругу”, – йдеться у повідомленні Білого дому.

Байден також запропонував президенту Путіну зустрітися у третій країні, аби обговорити “весь спектр питань” відносин між США та Росією.

За повідомленням Кремля, телефонна розмова відбулася “з ініціативи американської сторони”.

“Під час обміну думками щодо внутрішньоукраїнської кризи”, йдеться у повідомленні, президент Путін “виклав базовані на мінському “Комплексі заходів” підходи до політичного врегулювання”.

Підпис до відео,Увага: інші сайти можуть містити рекламу

2 квітня відбулася телефонна розмова президента Байдена із Зеленським, під час якої вони обговорили ситуацію на Донбасі.

Попередній “обмін думками”

Місяць тому, в середині березня в інтерв’ю ABC News президент Байден заявив, що Путін “поплатиться” за спроби втручання в американські вибори.

Після цього журналіст запитав президента США, чи вважає він Путіна “вбивцею”.

Байден відповів ствердно: “Ага, так”.

Президент Росії відповів на це так: “Хто як обзивається, той так і називається” і побажав Джо Байдену здоров’я.

Після заяв президента Байдена російський МЗС запросив посла Росії в США до Москви для консультацій. Досі дипломат не повернувся до Вашингтона.

Джерело: ВВС