20°

Біллі Айліш — ключ до розуміння підлітків (ВІДЕО)

Джерело: Освіторія

Агов, батьки і вчителі, ви ж в курсі, хто така Біллі Айліш? А про що вона співає? Якщо хочете, щоб вас записали в повний відстій, не читайте далі цю статтю. Якщо ж вам важливо говорити зі своїми підлітками однією мовою, ми вам допоможемо. «Освіторія» зібрала 5 найпопулярніших цитат Біллі Айліш і все, що вам треба знати про співачку, від якої фанатіють мільйони тинейджерів по всьому світу.

5 фактів про Біллі Айліш

Їй 17 і вона вже потрапила до Книги рекордів Гіннеса як наймолодша виконавиця, яка очолює світові музичні рейтинги.

Біллі народилася в родині музикантів і отримала домашню освіту, тож малою могла цілий день складати пісні, а з 8 років співала в дитячому хорі Лос-Анджелеса.

Дівчина серйозно займалася хореографією, але травмувалась і змушена була залишити танці. Саме тоді її брат Фінніас попросив Біллі виконати його пісню «Ocean Eyes», яку за кілька тижнів прослухали понад 10 мільйонів людей.

Її дебютний альбом «When We All Fall Asleep, Where Do We Go?» вийшов у березні цього року, і за тиждень його придбали понад 300 тисяч американців.

У Біллі синдром Туретта — спадковий нейропсихічний розлад, що проявляється тиком плечових м’язів, шиї та обличчя. Співачка тривалий час приховувала діагноз від своїх фанатів, а якщо напад траплявся під час інтерв’ю, то відео монтували. Після того, як Біллі розповіла про синдром публічно, зізнається, що відчула себе як удома, адже виявилося, що багато її прихильників теж мають цей розлад.

Про що співає Біллі Айліш? Я попросила доньку-підлітка пояснити, коли і чому вони з друзями цитують тексти співачки

«Duh!»

Окличне і зухвале duh! від підлітка — зовсім не згода поприбирати в кімнаті, а фраза з пісні «I’m a bad guy». В англійській таке протяжне «дааа» — це сленгове слово, яке означає, що щось сказане є тупим, безглуздим або надто очевидним. Якщо запитати в підлітка, що було цікавого сьогодні в школі, можна почути «Duh!»

«I’m a bad guy»

Одна з найуживаніших цитат з одноіменної пісні Айліш. Англійське «guy» у цьому разі може стосуватися як хлопця, так і дівчини. Фраза підходить для будь-якої життєвої ситуації, коли можна похизуватися власними недоліками чи факапами. «Коли на уроці за спиною вчителя щось викрикую, а сварять не мене, а мого сусіда по парті, тоді роблю злобну посмішку і кажу йому на вухо: «I’m a bad guy!»

«Ocean eyes»

Назва тієї самої пісні, що стала доленосною для Біллі, після якої юну співачку помітили круті звукозаписувальні компанії. «Ocean eyes» — метафора блакитних глибоких очей: «When you gimme those ocean eyes, I’m scared» — «Коли ти дивишся на мене очима-океанами, мені страшно». Фраза дуже корисна в побуті: коли підліток намагається виторгувати зайву годину в планшеті і дивиться так довірливо і благально, я просто кажу: «Don’t gimme those ocean eyes!»

«You should see me in a crown»

«Тобі варто побачити мене в короні» — пісня, у якій Айліш уявляє себе королевою, що править «у цьому ницому місті». Вона змушує всіх коритися і кланятися їй. Під кінець текст композиції стає геть моторошним: «Скажи, що гірше — жити чи спершу померти, спати в катафалку — це не сон». У кліпі з рота Біллі вилазить величезний тарантул, а в одному з інтерв’ю співачка зізналася, що написати цю пісню їх із братом надихнула фраза професора Моріарті із серіалу «Шерлок»: «У світі зачинених кімнат людина з ключем стає королем. І друже, тобі варто побачити мене в короні».

«I wanna end me»

«Хочу покінчити із собою» — так, так, може здатися, що співачка просто таки робить промоцію самогубства. Насправді ж підлітки кажуть, що це вимога жанру музики dark pop — поєднання текстів про смерть, убивства, чорну магію та кліпи в стилі фільмів жахів. Ця фраза походить з пісні «Bury a friend» — «Поховай друга», і це суцільно депресивний текст, який підлітки сприймають з іронією: «I wanna end me» — це коли вчителька математики задає 8 номерів домашки».

Чи все так погано у Біллі?

Насправді, ні! Тексти пісень вона пише зі старшим братом Фінніасом, тож усі серйозні й ліричні тексти — від нього, а шалені й божевільні — від Біллі. У відеоінтерв’ю для Vanity Fair співачка дає кілька порад своїм прихильникам:

«Не сумуй — це таке марне витрачання часу, чувак. Руйнується багато речей, які могли бути крутими, якби не сум».

«Не пости нічого з того, що ти думаєш чи відчуваєш — ніколи цього не роби!»

«Я жахливо переживаю тиск на себе через популярність, але тримаю це в собі, за винятком стіни в кімнаті — я пишу все, що відчуваю, на стіні у своїй кімнаті».

 

Євгенія Плужник, психологиня, тьюторка Новопечерської школи

Маю зізнатися, мені теж подобається музика Біллі Айліш. Підлітковий вік — період переходу і пошуку себе, коли дитина стикається з новими переживаннями — тут і перше кохання, зрада і непостійність друзів — усе це нормально для підлітків. У цей час конфлікти з батьками неминучі — образ батьків як ідеалу руйнується. На фоні цього музика з філософським і частково депресивним настроєм стає актуальною для підлітків.

Батьків не повинен лякати сам факт того, що дитина слухає Біллі Айліш. Батьки мають дбати про те, щоб до підліткового віку у вас був сформований емоційний контакт із дитиною. Підлітки дуже гостро все переживають, і саме музика допомагає пережити негативні емоції.

Якщо є кризовий стан, конфлікт чи цькування, і дитина звернулася по допомогу не до батьків, а закрилася у фантастичному світі похмурої музики і готичних образів, то така ситуація має викликати занепокоєння. Образно кажучи, Біллі Айліш і готична література не повинні замінити дитині батьків і стати єдиним джерелом інформації про світ. «Жизнь — боль» — дуже характерна фраза для підлітків, і це нормально: досі вони жили в ідеальному світі, а тепер побачили, що реальний світ складний.

Раджу батькам цікавитися тим, чим захоплюється їхня дитина: послухати пісні, почитати переклад текстів, подивитися кілька кліпів виконавиці. Класно, коли батьки в темі — тоді діти знають, що вас ще рано записувати в «динозаври». Важливо пояснити дитині, що в кліпах різних виконавців показують нереальні стосунки, це часто художня вигадка, а такі випадки, коли чоловік підіймає руку на жінку — це ненормально, такі стосунки є негативними. Дорослим раджу пригадати себе в підлітковому віці і бути більш поблажливими до своїх дітей. Біллі Айліш їм дуже близька, бо й сама бунтує, прагне до самореалізації, шокує своїм зовнішнім виглядом.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp