18°

погода у Рівному

Чи буде у Рівному погодинна подача води?

У липні зросла вартість електроенергії, яка не закладена у тарифах водопостачальних підприємств. У зв’язку з цим водоканали просто не матимуть змогу за неї розрахуватися, і єдине рішення, до якого дійшли в Асоціації водоканалів України – перейти на погодинну подачу води для споживачів.

“Якщо ми почуємо, що водоканал відключений від електроенергії, причина одна — не покривається тариф, немає коштів для розрахунку. Якщо з 20 серпня деякі міста будуть заявляти про перехід на погодинну подачу води, щоб всі розуміли цю причину”, — зазначила віце-президент Асоціації водоканалів України Ольга Бабій.

Насамперед до такого непопулярного кроку муситимуть вдатися в обласних центрах – Ужгороді, Житомирі, Сумах та інших

“Якщо ситуація законодавчо не врегулюється до 20 серпня, ми будемо мати відключення від електрики водоканалів, а згодом техногенні аварії в містах України”, — наголосила пані Бабій.

У “Рівнеолводоканалі” запевняють, що, не дивлячись на критичність ситуації, своїх споживачів на погодинну подачу води поки переводити не планують. Кажуть, ще тримаються за рахунок того, що свого часу провели оптимізацію витрат електроенергії. 

Проте ситуація ще ускладнюється наявністю великої кількості боржників, які не вчасно і не повністю розраховуються за спожиті послуги. 

“У червні наші споживачі розрахувалися лише на 79%, — розповів заступник директора з комерційної діяльності «Рівнеоблводоканалу» Микола Ткачук. —Загальний же борг за спожиті послуги станом на кінець червня склав майже 44,5 мільйона гривень”.

На «Рівнеоблводоканалі» нагадують, що підприємство працює на самоокупності. Тобто наскільки добре і вчасно споживачі розраховуються, настільки якісні послуги вони отримують. І якщо ще якийсь час протримається такий низький рівень проплат за воду, то підприємство змушене буде піти на якісь неприємні зміни – звільняти персонал, не оплачувати очистку стоків “Рівнеазоту” або таки запровадити погодинне водопостачання.