20°

“Де гарантія, що буде як намальовано?”: депутатам Рівнеради показали “план забудови” Басового кута

Джерело: Суспільне

Детальний план території правого берега Басового кута лобіюватиме інтереси забудовників. Таку позицію під час обговорення документа висловив депутат Рівнеради Микола Бляшин. Нагадаємо, “детальний план забудови” замовило міське управління архітектури та містобудування. Його розробник, архітектор Дмитро Котляров, у свою чергу запевняє, документ навпаки дозволить впорядкувати забудову, оскільки більше 90% території уже перебуває у приватній власності.

 

Депутатам Рівнеради показали план Басового кута

У руках Дмитра Котлярова проєкт детального плану території правого берега Басового кута та вулиці Чорновола. Саме він є розробником цього документу.

Дмитро Котляровов, архітектор:

– Детальний план території, це не детальний план забудови, це містопланувальна документація, не більше – не менше.

Детальний план території правого берега Басового кута та вулиці Чорновола замовило управління архітектури і містобудування. Йдеться про ділянку площею майже 80 гектарів. 11 листопада документ публічно презентували. Сьогодні відбулося чергове його обговорення з депутатам Рівнеради.

Ірина Пилипчук, депутатка Рівнеради:

– При затвердженні нового детального плану території скорочується рекреаційна зона. Люди повинні це знати, повинні знати, які наслідки будуть при прийнятті оцього нового плану.

Дмитро Котляров пояснює, частина земель рекреаційної зони біля Басового кута уже перебуває у приватній власності.

Дмитро Котляровов, архітектор:

– Для прикладу я вам покажу по забудові, які прийняті рішення. Забудовується детальним планом території, тільки земельні ділянки, які знаходяться у приватній власності. Тільки земельні ділянки, які уже виділені у приватну власність.

Зі слів секретаря Рівнеради Сергія Паладійчука, більше 90% території правого берега Басового кута перебуває у приватній власності.

Сергій Паладійчук, секретар Рівнеради:

– Територія, яка зараз розглядається, у середині 90-х роках належала Омелянській сільській раді і ця територія була розпайована. Багато рівнян можливо не знають і думають, що це землі міста, що це землі вільні. Вся частина цього проекту, десь 97% – це приватні землі. І на жаль, чи на щастя, це відбулося задовго до нашої каденції.

Обговорення плану забудови Басового кута

Зі слів Дмитра Котлярова, головне завдання детального плану території правого берега Басового кута – припинити стихійну забудову, налагодити водовідведення та поліпшити інфраструктуру. Додамо, що містопланувальна документація на цю ділянку вже існує. Однак, зі слів Дмитра Котлярова план території застарілий.

Дмитро Котляровов, архітектор:

– Перше: він абсолютно не передбачає коридорів відведення води, яка йде з Південного, він абсолютно не передбачає те, що вулиця Чорновола, яка колись була сільською вулицею, в тому плані вона так і залишилася, а по факту, це магістральна вулиця, яка об’єднує Рівне з містом-сателітом, з якого 15 тисяч людей зранку приїжджає в місто, а ввечері виїжджає. На ній не можна, так як в тому детальному плані кожні 70 метрів “полупити” виїзди і робити там розвороти. Це небезпечно.

Депутат Рівнеради Микола Бляшин переконаний, детальний план правого берега Басового кута лобіюватиме інтереси забудовників.

Микола Бляшин, депутат Рівнеради:

– Яка цінність цього детального плану території, де гарантія, що далі буде так як намальовано? Будь який детальний план – це чиїсь інтереси. Перше, люди, які набудували там 9-11 тис.кв.м. уже зараз нерухомості, яка не є житловою. Їхній інтерес в тому, щоб вона стала житлова. ДПТ вирішує цю проблему. Миттєво. Тому як тільки ми затвердимо цей план впродовж місяця-двох ця нежитлова нерухомість стане житловою.

Додамо, за розробку детального плану території правого берега Басового кута заплатили інвестори. Затвердити цей документ мають на сесії Рівнеради, після того як його підтримають на усіх депутатських комісіях. Нагадаємо, наприкінці січня бюджетна комісія не проголосувала за проєкт детального плану території правого берега Басового кута. Винести його мають на наступне засідання, яке має відбутися до кінця місяця.

Авторка: Тетяна Климчук.