15°

Депутати Рівнеради вирішили працювати в кулуарах

Утворення постійних комісій та їх персональний склад міські обранці обговорюють у перервах засідання, замість публічного обговорення в сесійній залі.

Міська рада почала процес роботи з розподілу посад, який відбувається непублічно. Про це свідчить, зокрема, хід проведення другого засідання ради сьогодні, 8 грудня.

Депутати з десятої години ранку тричі йшли на перерву, остання з яких триватиме до 16:00. Як оголосив Рівненський міський голова, перерва була викликана “певними обставинами, які потрібно узгодити по комісіях, які наразі ще не до кінця узгоджені”.

Рівненська міська рада
Рівненська міська рада

Перед тим, як іти на перерву, серед депутатів виникло питання, чи з усіма головами фракцій будуть погоджувати призначення в комісії, чи лише з тими, які увійшли в коаліційну більшість. З відповіді Рівненського міського голови стало зрозуміло, що з іншими головами фракцій ці питання погодять за 15 хвилин до продовження засідання.

Це підтвердила і депутатка міськради від партії “Голос”, – до слова єдиної фракції, яка публічно запропонувала кандидатів на керівні посади в постійних комісіях та обґрунтувала їхню компетентність у відповідних галузях, – Анастасія Кулакевич.

Ми ще вчора опублікували свою позицію, запропонували кандидатів, які впоралися б з роботою у відповідних комісіях. З нашою фракцією посади голів комісій не обговорюють. Романа Денисюка (лідера фракції “Голос” в раді – ред.) запросили на розмову о 15:45, – коментує ситуацію обраниця.

Зазначимо, що публічного обговорення та пропозицій кандидатур до складу комісій також не було. Про це, зокрема, свідчить і відповідний текст проєктів рішень міської ради.

Наприклад, в рішенні щодо голів комісій не вказано жодного прізвища, – так само, як і в рішенні про склад цих комісій.

Крім цього, Рівненський міський голова не зміг відповісти на питання депутатів щодо процедури голосування – чи буде подання пакетним, чи кожного кандидата на посади голів комісій обговорюватимуть окремо.

За словами Олександра Третяка, це і потрібно обговорити перед тим, як продовжити засідання.

Віктор Шакирзян та Олександр Третяк
Віктор Шакирзян та Олександр Третяк

Наразі джерела в міській раді повідомляють, що причиною такої затримки стало порушення попередніх домовленостей ситуативної більшості яка сформувалася навколо новообраних міського голови та секретаря міської ради – Олександра Третяка (“ЄС”) та Віктора Шакирзяна (“Рівне Разом”), до яких не приєдналися лише фракції “Слуги народу”, “Батьківщини” та “Голосу”.

Нагадаємо, в Рівнераді вирішили створити шість постійних комісій замість восьми, а саме:

  • з питань науки, освіти, культури, духовного відродження, молоді, спорту, зв’язків з громадськими об’єднаннями, засобами масової інформації, захисту прав людини, законності, правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, Регламенту, депутатської діяльності та етики;
  • з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та соціального захисту населення;
  • з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю;
  • з питань міського господарства, транспорту, зв’язку та екології;
  • з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування;
  • з питань економічного розвитку, промисловості, інвестицій, підтримки підприємництва та регуляторної політики.