19°

погода у Рівному

До Рівного приїхали іноземні студенти для вивчення місцевої культури

Програма Європейського Союзу ЕРАЗМУС + розпочалася на Рівненщині.

В її рамках реалізують проект «Толерантність та міжкультурний діалог» (Tolerance and Intercultural Dialogue). Він триватиме впродовж цього тижня. Його ініціатори – викладачі  Рівненського державного гуманітарного університету – подали заявку на участь до Європарламенту й виграли грант.

Як розповідають автори проекту Інна Ногачевська та Галина Ніколайчук, проект передбачає культурний обмін між студентами вищих навчальних закладів.  Того року іноземні молодіжні делегації побували в Азербайджані, а вже цьогоріч приїхали до нас приїхали нас.

Серед учасників студенти з чотирьох країн – України, Італії, Азербайджану та Великобританії.

Для них проведуть зустрічі з різними навчальними закладами, ровесниками, воркшопи, дискусії, театральні вистави, екскурсії, дегустування національної кулінарії. І все для того, аби ознайомитися з поняттям толерантності у всіх сферах. У 2020 році учасники проекту поїдуть до Італії.

Під час зустрічі про толерантність як інструмент міжнародного впливу розповів керівник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції ОДА Олександр Муран:

«Найяскравіший приклад – це Україна. Починаючи з 2002 року, ми повністю перебували під інформаційним впливом сусідньої країни-агресора. В результаті ми маємо війну на сході. Подібний вплив в різні часи мав і Європейський Союз. Така ситуація змушує деякі країни обмежувати толерантність в деяких проявах. Але в цілому толерантність – це добре. Головне не забувати, що толерантність може стати інструментом, який можуть використати проти вас».

Довідково.

ЕРАЗМУС+ – це програма Європейського Союзу в сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту на період 2014-2020 років. Разом з понад 150 країнами світу, Україна є однією з країн-партнерів (ProgrammeCountries) Програми Еразмус+. Країнами-членами (PartnerCountries) Програми виступають 28 держав-членів ЄС; країни Економічного Союзу. Бюджет програми на 2014-2020 роки складає 14,7 млрд. євро.

Програма підтримує цілі Стратегії Європейського співробітництва у сфері освіти та навчання та Європейської молодіжної стратегії.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА