17°

Екоклуб: Завод «Кроноспан» у Городку все ж таки буде шкодити здоров’ю людей та довкіллю

Джерело: Рівне Вечірнє

Незалежна громадська організація «Екоклуб» оприлюднила власні висновки, у яких вкотре підтверджується шкідливість заводу «Кроноспан» у Городку поблизу Рівного.

Вони зроблені на основі аналізу даних Звіту з оцінки впливу на довкілля — документу, який наданий представниками «Кроноспану». «Екоклуб» наполягає: попри численні заяви про безпечність деревообробного заводу — розрахунки свідчать про зворотне.

– Повітря у с. Городок уже зараз дуже забруднене формальдегідом та бензолом – речовинами, які планує викидати у повітря завод. Так, фонова концентрація формальдегіду у Городку сьогодні перевищує безпечну концентрацію у 4,6 рази; бензолу – у 10 разів. Формальдегід та бензол є канцерогенами, тобто сприяють виникненню раку.
– У Звіті прямо повідомляється про те, що внаслідок діяльності заводу буде перевищено концентрації забруднюючих речовин відносно безпечного рівня:

Діосид азоту – у 2,98 рази.
Формальдегід – у 5,62 рази.
Зважені речовини – 2,67 рази.

Отже, розробники Звіту з ОВД однозначно стверджують, що планові викиди будуть шкодити здоров’ю людей та стану довкілля.

– У результаті діяльності заводу будуть утворюватися відходи, що включатимуть зіпсовані клеї та відпрацьовані мастила.

Це відходи 2-го класу небезпеки і їх не можна розміщувати на звичайних полігонах для збору твердих побутових відходів. Це може становити загрозу для місцевих жителів у результаті потрапляння відходів або їх продуктів розпаду у атмосферне повітря, поверхневі або підземні води.

– Звіт з ОВД не включає технологічних альтернатив виробничих процесів (розглянуто лише одну з очисних споруду), які б не призводили до таких понаднормових викидів. Так само не розглянуто інші місця для розміщення заводу. Хоча розгляд таких альтернатив прямо вимагається Законом про оцінку впливу на довкілля.

«У разі видачі дозволу на будівництво Кроноспану жителі с. Городок і сусідніх населених пунктів зазнаватимуть впливу забруднюючих речовин, що призведе до погіршення їхнього здоров’я. Довкіллю теж буде завдано збитків, — підкреслює Екоклуб. — Ми підтримуємо прагнення до економічного розвитку Рівненської області та України загалом. Однак, діяльність підприємств, викиди та скиди яких завдають шкоди людям та довкіллю, не може бути дозволена за жодних умов».

Зауваження Екоклуб направив у зверненні до:

-голови Рівненської ОДА Віталію Ковалю;
-регіональному представнику Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Рівненській області Андрію Преподобному;
-заступниці Міністра енергетики та захисту довкілля України Ірині Ставчук;
-т.в.о. Голови Державної екологічної інспекції Єгору Фірсову;
-міністру охорони здоров’я України Зоряні Скалецькій

фото: Focus Energetic, протести проти Кроноспану у Румунії.