17°

Епіфаній: “Усі українські лаври належатимуть ПЦУ”

Всі православні лаври України, які наразі тимчасово перебувають у підпорядкуванні УПЦ Московського патріархату, обов’язково належатимуть українській церкві.

Про це предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній розповів в інтерв’ю Радіо Свобода – пише Цензор.НЕТ.

Говорячи про те, чи має намір він порушити питання про скасування постанови про передачу Києво-Печерської лаври ПЦУ, митрополит Епіфаній зазначив, що українські лаври обов’язково належатимуть українській церкві, але загострювати цю тему саме сьогодні – не на часі, враховуючи посилення збройної агресії РФ щодо України.

Ми постійно говоримо: коли ж таки наші українські лаври належатимуть українській церкві? Якщо ми пригадаємо, то ми дуже швидко зібрали відповідну кількість голосів на сайті президента України. Там була відповідна петиція. І я думаю, що це питання в майбутньому вирішиться на користь ПЦУ. Чому? Бо ми зараз не маємо права загострювати це питання. Чому? Ми бачимо, що відбувається на кордонах. Путін шукає будь-якого приводу для того, щоб ввести війська. Тому це питання зараз не на часі. Але в майбутньому, я думаю, з Божою допомогою, Господь створить відповідні умови і ці лаври, які належать українському народу (вони не належать РПЦ, це тимчасове явище), з часом влада, держава, оскільки вони перебувають у віданні української держави, розпорядиться так, що ці лаври належатимуть українській церкві, – сказав Епіфаній.

Нагадаємо, електронна петиція із закликом до президента Зеленського припинити використання Києво-Печерської Лаври УПЦ (МП) шляхом розірвання договору оренди та передати Лавру у використання ПЦУ була розміщена на сайті електронних петицій 15 квітня.

29 квітня вона набрала необхідну кількість голосів для розгляду. Загалом петицію підписали 27 505 українців.