25°

погода у Рівному

Хода Гідності-2019. Якою вона буде?

Сьогодні на плацу Окремого Президентського полку відбулося перше тренування військовослужбовців ЗС України в тому складі, в якому 24 серпня вони йтимуть Майданом – повідомляє Армія Inform.

— Цього року в урочистостях візьмуть участь понад 350 військовослужбовців з Сухопутних військ, Сил спеціальних операцій, Десантно-штурмових військ, Військово-Морських Сил, Військово-Повітряних Сил, ветерани АТО/ООС, — зазначив заступник начальника управління морально-психологічного забезпечення командування Сухопутних військ полковник Сергій Нагорний.

Окремою «коробкою» пройдуть ветерани, які відзначені бойовими нагородами за участь в АТО/ООС.

Також нарівні з чоловіками в розрахунку ЗСУ візьмуть участь дві жінки-військовослужбовиці. Вони йтимуть у «коробці» Сухопутних військ.

Хода Гідності вирізнятиметься новим форматом. Замість традиційного військового параду з демонстрацією бойової техніки й авіації — мінімальна кількість військових і відмова від показу арсеналу озброєнь.

Військові зізнаються, що хоча такий підхід для них досить незвичний, адже сценарій проведення дійства не визначено заздалегідь, а коригується на ходу, проте задоволення вони отримують не лише від кінцевого результату, а й, власне, від процесу тренувань.

Особливість Ходи — участь у ній може взяти не кожен, військовиків відібрали за особливими критеріями і вимогами. Зокрема цього року Майданом Незалежності крокуватимуть лише ті, хто відзначився на службі або має відомчі відзнаки чи державні нагороди.

Відзначатимуть наших захисників і під час урочистостей 24-го серпня. Так, двох військовослужбовців удостоять звання Героя України (один із них отримає відзнаку під час онлайн трансляції просто з Сєверодонецька, де наразі виконує місію з захисту України). Ще кілька бійців стануть кавалерами орденів Богдана Хмельницького ІІ-ІІІ ступенів та «За Мужність».

Зведене масштабне тренування за участю всіх учасників різних військових та інших формувань відбудеться уже завтра на злітній смузі заводу Антонова.