20°

Хто і коли може скористатися пільговим проїздом у Рівному та в області

Попри карантинні обмеження у Рівненський області не скасовували пільговий проїзд. Скасування безкоштовного проїзду стосувалось лише міста Рівне.

«Карантин дуже потужно вдарив по роботі транспорту, були чотири місяці, коли не можна було взагалі працювати, здійснювати перевезення, діяв лише ринок нелегального транспорту. Зважаючи на всі обмеження, обласною держадміністрацією не приймалось жодних рішень, щодо обмежень, чи скасування пільгового проїзду. Всі пільгові перевезення, на сьогоднішній день, діють згідно чинного законодавства. Ми проводили роз’яснення серед водіїв, перевізників, що все таки пільгові перевезення повинні здійснюватись і вони не відмінені у області, – повідомив начальник управління інфраструктури та промисловості РОДА Федір Мисюра.

Тим часом у Рівному досі діють обмеження у проїзді для пільговиків:

«В тролейбусах з 10 до 16 дозволений пільговий проїзд. Таке обмеження було запроваджене, через звернення від працівників критичної інфраструктури, які вранці не могли дістатися на роботу. Згодом окремим категоріям населення дозволили пільговий проїзд з 6 до 22 години», – зазначив в. о. начальника управління транспорту та зв’язку Рівненського міськвиконкому Дмитро Царук.

В управлінні пояснюють: обмеження для пільговиків – вимушена міра, яка дозволяє “виживати” перевізникам:

«Карантинні обмеження не дають громадському транспорту працювати в повній мірі. Приватні підприємці, які є в нас у місті Рівному – це бізнес, якщо він не отримує прибутку, то він і не буде там їздити. Якщо ми місцевим бюджетом частково покриваємо витрати для тролейбусників, то для приватних перевізників там – мізер. В маршрутних таксі ми вибрали найбільш нерентабельні маршрути, для того, щоб вони взагалі не з’їхали, то ми частково компенсуємо витрати за пільговий проїзд, – повідомив в. о. начальника управління транспорту та зв’язку Рівненського міськвиконкому Дмитро Царук.

Нагадаємо, що у Рівному, 25 січня, частково відновили пільговий проїзд для окремих категорій населення. Пільговий проїзд відновили для учасників бойових дій та родичів загиблих, для людей з обмеженими можливостями та дітей-сиріт.