18°

Хто організував протести під офісом президента – Аваков чи Порошенко? (відео)

Вчора, 20 березня, під офісом президента України відбулася акція протесту проти ув’язнення Сергія Стерненка, яка переросла у розгул вандалів. Кому був вигідний саме такий розвиток ситуації?

Під час акції протесту на підтримку Сергія Стерненка спаплюжили будівлю офісу президента (далі ОП): стіни розфарбовані, розмальовані написами «Свободу Стерненко», «Аваков – чорт», вибиті вікна, двері, спалена табличка ОП. Приблизно так має виглядати офіс очільника європейської держави на думку протестувальників.

Вже після скоєння акту вандалізму учасники акції вирішили озвучити свої вимоги:

  1. Звільнити Сергія Стерненка
  2. Звільнити Андрія Антоненка, якого звинувачують у вбивстві Шеремета
  3. Накласти санкції РНБО на Андрія Портнова
  4. Звільнити із займаних посад Ірину Венедиктову та Арсена Авакова

Кому були вигідні такі заворушення? І хто отримав найбільше зиску від розгрому ОП. Існує кілька версій.

У всьому винен Порошенко

В деяких ЗМІ можна знайти інформацію про те, що провокації під ОП організували активісти Порошенка. Цей факт підтверджує список організацій, які приймали активну участь у акції протесту. Серед них «Вільні люди», «Рух опору капітуляції», «Справа Громад» та «Демократична сокира». Всі вони існують завдяки фінансуванню Петра Олексійовича.

До речі, відомо, хто намалював свастику на будівлі ОП. Ось ці молодики, які є членами руху «Гонор».

Той, що зліва, служив у «Азові». А допомагали юним художникам, за свідченнями очевидців, «художники» з вищезгаданого понадпартійного об’єднання патріотів та однодумців «Рух Опору Капітуляції».

Деякі джерела стверджують, що куратором погромів був Кононенко Віктор, відомий в вузьких колах під прізвиськом «Латиш». В часи президентствування Порошенка він був заступником голови СБУ, а нині є депутатом Київради і за сумісництвом куратором усіх силових організацій експрезидента.

Цирк, влаштований Аваковим

Багато хто стверджує, що головний сценарист вчорашніх заворушень – міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Йому, як головному правоохоронцю країни, вигідно було сформувати негативний образ протестувальників. Протирічити такому важко, адже ми пам’ятаємо, як ще в часи Порошенка Аваков неодноразово влаштовував подібні шоу з залученням кишенькових радикалів.

Подейкують, що за вчорашні акції особисто відповідав лідер «Національного корпусу» Андрій Білецький. Він отримав вказівку підготувати 5 груп радикалів, але ні в якому разі не використовувати ветеранів «Азова». В останньому повний провал, тому що ексазовці були помічені і зафіксовані.

Якщо все це правда, то Аваков вчергове відпрацював стратегію дискредитації протестувальників шляхом захоплення та псування адмінбудівлі. Така тактика допомагає створити так званий «ефект Капітолія 2.0». Саме так 6 січня 2021 року діяли заворушники, які підтримали спроби 45-го президента США Дональда Трампа скасувати результат президентських виборів 2020 року.

Телеграм-канал «Резидент» з посиланням на свої власні джерела в ОП пише, що Зеленський задоволений ефектом акції протесту на Банковій. Погром став тригером негативного сприйняття в суспільстві радикальних протестів.

Арсен Аваков

А Аваков тим часом заробляє такі потрібні йому бали і допомагає укріпити свої апаратні позиції. Він давно вже дивиться у бік крісла прем’єр-міністра. І з усіх сил намагається заслужити абсолютну довіру з боку президента. Він його «щит від негатива». Його сурогат, готовий виконувати усі «токсичні» завдання. І дійсно, після таких акцій у президента може створюватися враження, що Аваков – це не просто незамінна людина, а вузлова точка нової владної конструкції. Ця стратегія працює. Голова МВС нікуди не поспішає. Він просто очікує, доки архітектура влади не ослабне та стане хиткою. Ось тоді він і висуне свої вимоги Володимиру Зеленському. Іншими словами, зробить президенту пропозицію, від якої той не зможе відмовитися.

Яка ситуація зараз

Комунальники вже почали прибирання, але ОП ще й досі весь у фарбі. Поліцейські нікого не підпускають до будівлі ближче, ніж на 15 метрів. Пояснюють, що це пов’язано з проведенням слідчих дій.

А тим часом Зеленському доповіли про збитки від акції протесту. 2 млн грн з бюджету. Це не менше 80 кисневих концентраторів. Експерти кажуть, що фарба може в’їстися в граніт. А це ще збільшить видатки на відновлення.

У підсумку основні постраждалі – це прості люди, які сплачують податки. А ми і далі будемо вірити у демократію, яку сьогодні заглушають крики праворадикалів та заклики до суду Лінча. Країна продовжує квітнути на очах. Але мова не так про квіти, як про цвіль.