12°

Хто така Інна Плахтій, і чому у Вищій раді правосуддя України запахло смаженим

В березні цього року на XVІІI черговому з’їзді суддів України членом Вищої ради правосуддя шляхом таємного голосування було обрано Інну Плахтій. За суддю Луцького міськрайонного суду Волинської області віддали свій голос 159 делегатів.

Фото видання “Юридическая практика”

Таким чином новообраними членами ВРП стали: вищезгадана пані Плахтій, суддя Хмельницького апеляційного суду Сергій Болотін, суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Валерій Суховий та суддя Київського апеляційного суду Віталій Саліхов.

Хто така Інна Плахтій

Ця жінка є представником цілої суддівської династії. Її батько у минулому працював суддею Апеляційного суду Волинської області. Сестра Наталія носить суддівську мантію у Волинському окружному адміністративному суді. Донька Інни Плахтій – Катерина Троць – обіймає посаду керівника служби інспекторів секретаріату Вищої ради правосуддя.

У «Центрі протидії корупції» вважають, що «Плахтій пов’язана з суддівськими кланами і обрана до ВРП, щоб покривати потрібних суддів надалі».

«З’’їзд суддів обрав 4 членів Вищої ради правосуддя без проведення конкурсу та перевірок на доброчесність чи компетентність. Судді делегували до ВРП тих, хто їх покриватиме надалі. Примітно, що судді дуже поспішали призначити членів ВРП до прийняття закону, який передбачає перевірки на доброчесність майбутніх членів ВРП. Виправити ситуацію може тільки Парламент, проголосуваши за норму, яка дозволить перевірити на доброчесність уже призначених членів ВРП та звільнити їх», – коментує ситуацію експертка ЦПК Галина Чижик.

Дочка людини, яка засудила до смертної кари вояка УПА

В авторитетному виданні «Історична правда» є матеріали про людину на ім’я Іван Гончарук. Він був останнім бандерівцем, якого розстріляла радянська влада. Його звинуватили в участі в УПА ще в далекому 1946 році. І вже тоді винесли смертний вирок, який замінили на 20 років каторги. Відбував Іван своє покарання на Колимі. В Україну разом з родиною він повернувся лише в 1975 році. Але вже у 1986 році КДБ сфабрикувало нову справу проти людини, яка воювала у лавах Української повстанської армії.

На цей раз його вироком стала смертна кара – документ був підписаний 19 жовтня 1987 року у Луцьку. І хто, як ви гадаєте, поставив свій підпис на цьому злочинному документі. Суддя Борис Плахтій. Саме той, дочка котрого сьогодні вже є членом Вищої ради правосуддя.

Іван Гончарук був розстріляний у Києві в липні 1989 року. А Бориса Плахтія навіть не люстрували і він продовжив працювати на благо нашої країни ще довгих 17 років, аж поки у 2006-му не вийшов у відставку.

Інна Плахтій була причетна до хабарництва?

У 2015 році Генеральною прокуратурою України проводилося досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно можливого готування до отримання хабара суддями Луцького міськрайонного суду. У справі № 757/31571/15-к йшлося про вимагання заступником голови Луцького міськрайонного суду Волинської області спільно із суддею вказаного суду хабаря за винесення судового рішення на користь боржника. Слідство вважало, що підготовкою злочину займалася саме Інна Плахтій. Печерський суд навіть видав ухвалу на проведення обшуку у її помешканні.

Але дивним чином, попри рішення суду, прокуратура вирішила не проводити обшуки у судді. А справу закрили у 2015 році.

«Ніяких обшуків не проводилося. І не було реалізовано цю ухвалу. Було якесь провадження. Але воно давно закрито. Я отримала повідомлення від Генеральної прокуратури України, що нічого не було встановлено», – сказала Інна Плахтій журналістам.

Що не так з судовою системою України

«Усвідомлюючи всю відповідальність такого свого кроку, вважаю, що зможу професійно, неупереджено та принципово виконувати обов’язки члена Вищої ради правосуддя…», — пише Інна Плахтій у своєму мотиваційному листі.

Але всі добре розуміють, що Вища рада правосуддя – це орган, який покриває недоброчесних суддів. Згадайте хоча б голову ОАСКу Павла Вовка і його колег, щодо яких НАБУ ініціювало розслідування. ВРП тисне на суддів-викривачів та відпускає корумпованих служителів Феміди.

Судова реформа – чи не найгостріше питання в Україні. Євросоюз закликав нашу владу відновити ті антикорупційні норми, які скасував Конституційний суд. Міжнародні інвестори теж невдоволені, адже високий рівень недовіри до українських судів посідає сьогодні перше місце у списку перешкод для ведення підприємницької діяльності.

Так хто ж така новообрана членкиня Вищої ради правосуддя Інна Плахтій? Час розсудить.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp