Іноземним інвесторам землю пропонують надавати лише в оренду? (ВІДЕО) | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
01-10-2019  13:35
Іноземним інвесторам землю пропонують надавати лише в оренду? (ВІДЕО)

26 вересня у Рівному відбулася робоча зустріч аграріїв з народними депутатами від Рівненської області. Серед присутніх – Олександр Салійчук, Дмитро Соломчук, Олександр Ковальчук, Олександр Аліксійчук та Сергій Литвиненко.

Народні обранці, фермери та представники агропідприємств мали визначити можливі ризики відкриття ринку землі та обговорити прийнятні умови для функціювання цього ринку.

Так, серед основних питань – продаж землі іноземцям, збільшення кредитування на купівлю землі малими фермерами та заборона продажу державних земель.

Напрацьовані поправки та пропозиції до закону мали бути винесені на профільний комітет Верховної Ради. Так, 30 вересня, народний депутат від “Слуги народу” Олександр Салійчук, виніс на обговорення профільного комітету ряд поправок та напрацювань. Основна з них – продаж землі іноземцям. Нардеп запропонував врегулювати це питання наступним чином: заборонити іноземним інвесторам купувати земельні ділянки с/г призначення, дозволити лише їх оренду.

Олександр Салійчук також звернув увагу на великих орендарів паїв, тих хто з відміною мораторію, може стати вже великим землевласником. Так, нардеп пропонує зобов’язати власників земельного банку, розмір якого перевищує 100 тисяч гектар, створювати підприємства з переробки сільськогосподарської продукції.

Це зможе збільшити конкуренту спроможність українських товарів, створити нові робочі місця та зменшити темпи відтоку населення з українського села. Нардеп наголошує на тому, що підприємство з переробки с/г продукції має бути створено юридичною особою за 5 років.

Олександр Салійчук також наголосив на необхідності збільшення фінансової допомоги фермерам, незалежно від обсягу земельного банку, оскільки конкуренція з іноземними інвесторами , які матимуть 2-3 % умови кредитування, може просто знищити вітчизняного фермера.

Також потрібно врегулювати механізм відчуження землі банками, які надаватимуть кредит на її купівлю, адже це може створити з тих чи інших фінансових установ великих землевласників.

 


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
18C°
1м/с