6°

Колекторів каратимуть за незаконні дії – ВРУ прийняла за основу відповідний закон

Верховна Рада прийняла в першому читанні закон щодо діяльності колекторів, який має запобігти драконівським методам роботи колекторів. “За” проголосували 355 нардепів.

Закон запрацює через три місяці після прийняття в цілому.

Метою законопроекту є врегулювання правовідносин, що виникають під час врегулювання простроченої заборгованості, з метою захисту прав споживачів-боржників та обмеження доступу до ринку потенційно недобросовісних колекторів.

Ключові положення закону

Законом, зокрема, надається визначення таких термінів як “врегулювання простроченої заборгованості” та “колекторська компанія”.

Законом створюється Реєстр колекторських компаній, який вестиме НБУ. Банки та кредитні компанії повинні будуть повідомляти про залучення колекторських компаній боржників та НБУ, а працювати кредитним установам буде дозволено лише з тими колекторами, які внесені до реєстру.

Порушення “вимог до етичної поведінки та правил взаємодії з боржником” буде підставою для виключення колекторських фірм з реєстру.

Закон також встановить методи взаємодії колекторів з боржниками:

  • безпосередня взаємодії (особисті або телефонні переговори);
  • надсилання повідомлень (текстових, голосових та інших повідомлень, в тому числі без залучення працівників шляхом використанням програмного забезпечення);
  • надсилання поштових відправлень (за місцем проживання або за місцем роботи).

Крім цього, під час першої взаємодії зі споживачем кредитор/колекторська компанія має повідомити своє найменування, прізвище, ім’я та по-батькові або індекс (службовий номер) особи – представника, правову підставу, розмір простроченої заборгованості. На вимогу споживача колектор чи кредитор має також надати підтвердні документи протягом 7 робочих днів.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp