25°

Кримінальне покарання за брехню в деклараціях повернули, але пом’якшили

289 депутатів підтримали в цілому документ, в якому не передбачено позбавлення волі за недостовірні дані в e-деклараціях.

Верховна Рада відновила кримінальну відповідальність за декларування недостовірних даних і неподання декларації, зокрема запровадивши обмеження волі на строк до двох років, якщо задекларовані відомості відрізняються від достовірних на суму понад 4 тисячі прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Як інформує Цензор.НЕТ з посиланням на Інтерфакс-Україна, яка радить законопроект № 4460-д підтримали за основу 287 і 289 в цілому народних депутатів на пленарному засіданні в п’ятницю.

Кримінальне покарання за брехню в деклараціях повернули, але пом'якшили

Зазначеним законопроектом пропонується внести зміни в ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), які уточнюють суб’єктів даного правопорушення.

Також зазначені зміни дозволяють накладати адміністративні стягнення за цією статтею у разі, коли відомості в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, будуть відрізнятися від достовірних на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а не від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, як зазначено в чинній редакції.

В Парламенті такий варіант документа називають компромісним, оскільки вдалося швидко прийняти рішення, “не занурюючись в глибокі переговори”. Критики такого рішення навпаки називають даний закон спробою захистити недобросовісних декларантів.