21°

Лікарі розповідають, як правильно позбутися надлишків алкоголю в організмі

Наслідки вживання надмірної кількості алкоголю однакові переважно для всіх. Це сильні головні болі після бурхливого заходу, нудота, болі в м’язах і суглобах, загальне нездужання, психологічне пригнічення, неможливість концентруватися на якихось важливих і складних завданнях. Нижче описані декілька способів виведення токсинів з організму.

Найшвидшим і найбільш ефективним способом є внутрішньовенне крапельне вливання певних препаратів – глюкози, фізіологічного розчину, розчину Рінгера, реамберина, вітамінів, – яке можуть провести лікарі в лікарні або процедурному кабінеті.

В домашніх умовах можна швидше позбавити організм від надлишку алкоголю, якщо пити побільше рідини – мінеральної води без газу, натуральних соків, особливо цитрусових, які містять велику кількість фруктози, трав’яних чаїв з додаванням м’яти, меліси, собачої кропиви, шавлії. Чудово допоможуть домашні розсоли і маринади, які багаті різними мікроелементами і сприяють відновленню електролітного балансу крові. Додаткова рідина знизить концентрацію алкоголю у крові та прискорить сечовивідні процеси. Можна вживати молочні і кисломолочні продукти, які сприятливо впливають на травлення і також сприяють одужанню. Рясне пиття і додаткові сечогінні препарати – фуросемід, лазикс, верошпірон – активізують сечовивідні процеси і прискорять звільнення організму від отруйних продуктів розпаду алкоголю. По можливості потрібно приймати легку нежирну їжу, овочі або фрукти. Також корисно зберігати рухову і розумову активність, гуляти на свіжому повітрі, займатися побутовими справами, прибиранням, нескладною роботою по господарству.  Корисно попаритися в лазні – жарке повітря розширить пори шкірного покриву, посилить кровообіг і приплив крові до судин головного мозку. 

Ліками від багатьох хвороб є глибокий міцний сон. Навіть якщо на тлі алкогольної інтоксикації зі сном починаються проблеми, прийом снодійних і седативних препаратів допоможе краще відпочити, зніме спазми м’язів і судин, що дасть обов’язковий позитивний ефект. Необхідно також стежити за серцебиттям, тиском, приймати відповідні ліки, що поліпшують симптоматику нездужання, і використовувати незаплановані канікули для переоцінки життєвих пріоритетів. Тим, хто хоче швидко прийти в себе після алкогольного надмірності, буде корисна таблиця виведення алкоголю з організму.