11°

Лише 1 із 6 хворих на Covid-19 має симптоми – дослідження

У більшості людей, які захворіли на коронавірус, симптоми відсутні. Кількість таких випадків може складати понад 80%.

Нове дослідження, опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS), показало, що лише від 13% до 18% випадків Covid-19 (від кожного п’ятого до сьомого) є симптоматичними.

Коронавірус та лікарі

Є багато безсимптомних осіб – набагато більше, ніж передбачалося в багатьох дослідженнях, – сказав Business Insider один з авторів дослідження Рахул Субраманіан.

Поширеність безсимптомних інфекцій недооцінювали.

Безсимптомні інфекції важко виявити і кількісно оцінити, оскільки більшість людей, які відчувають себе добре, не схильні звертатися до лікаря або проходити аналізи.

Модель Субраманіан змогла розрізнити симптоматичні випадки, які не були зареєстровані через відсутність тестування, і безсимптомні випадки – людей, які ніколи не хворіли або, можливо, не знали, що вони хворі через дуже легкі симптомів.

Підсумкова оцінка команди може бути вищою, ніж у інших, тому що в їхнії моделі використовувалося більш широке визначення безсимптомних випадків – вона включала людей, симптоми яких були настільки легкими, що вони ніколи не контактували з системою охорони здоров’я.

Інші моделі можуть також недооцінювати поширеність безсимптомних інфекцій, покладаючись на дані з початку пандемії, зазначив Субраманіан. – Наприклад, ранні висновки про кількість безсимптомних випадків на круїзних лайнерах або в будинках для людей похилого віку можуть не відповідати населенню в цілому.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp