Мер Рівного анонсував глобальну чистку Басового Кута | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
Інформаційний потік Рівне
20-11-2019  10:23
Мер Рівного анонсував глобальну чистку Басового Кута

Джерело: Рівненські Новини

Із наступної весни Басівкутське водосховище, купатись у якому кілька літ поспіль не радять епідеміологи, почне чистити земснаряд, тобто плавуча землерийна машина. Про це телеканалу UA:Рівне розповів міський голова Рівного Володимир Хомко.

– Зараз завершуються роботи з проектування очистки озера. Була нарада з представниками НУВГП, які цим займаються. І якщо все буде добре і університет нам підготує проект до зими, то з весни запускаємо земснаряд і починаємо чистити озеро. Глобальна чистка. Я зроблю по тому окрему пресконференцію. Перше, що ми очистимо – це ту частину озера за Царським селом, яка, на жаль, слугує відстійником для тих всіх вод, які приходять з районів, з верхів’я Усті. «Водник» виявив, що головне забруднення – не в озері, головне забруднення приходить з водами зверху. Оту частину чистим, щоб менше бруду потрапляло в озеро. Розбиваєм на частини, про земснаряд домовились – чекаєм проєкту.

Роботи дорогі і ми прийшли до висновку, що не будем купувати свого земснаряду, а будемо замовляти роботи, щоб по мірі можливості оплачувати ту частину, яку потрібно і не нести відповідальності ні за земснаряд, ні за тих людей, які там будуть. Бо ви розумієте, що земснаряд, наприклад, на зиму залишається, хтось його має охороняти, десь діти полізуть і так далі… Це все буде відповідальність генпідрядника. Є охочі це робити, є з кого обирати. Мова не йде про десятки мільйонів, але зараз ніхто ціни не скаже, бо немає ще готового проєкту. Я думаю, що це відобразиться на якості води у водоймі, – розповів міський очільник.

Журналісти також запитали мера, чи чиститимуть аналогічним способом саму річку Устя в межах Рівного. Володимир Хомко зазначив, що механічна очистка її не врятує, адже у цьому випадку потрібно перекрити усі міські стоки, в тому числі й фекальні. Як це зробити за нинішніх умов, підсумував мер – він не знає, оскільки не збудована роздільна каналізація і в найближче десятиріччя навряд з’явиться, адже вартість робіт сягає сотень мільйонів гривень.
  • Курси перукаря рівне
-16C°
2м/с