33°

Міська рада Рівного мріє про локдаун: чому завищують статистику по коронавірусу?

Сьогодні вранці Рівненська міська рада та Рівненська обласна державна адміністрація опублікувала статистику зареєстрованих хворих з COVID-19 за минулу добу. Цифри на сайтах органів місцевого самоврядування дуже різняться.

На сайті РОДА наведені наступні дані: за минулу добу на Рівненщині зареєстровано 422 хворих з COVID-19, з них у Рівненському районі – 313 чоловік. Безпосередньо у місті Рівне – 136.

Але на сайті Рівненської міської ради вказано, що за минулу добу на Covid-19 захворіли 308 рівнян, на стаціонарному лікуванні перебуває 278 осіб, одужали – 399, у важкому стані – 186, підключено до апаратів ШВЛ – 7.

Тобто маємо 136 мешканців Рівного за версією обласної ради проти 308-ми захворівших рівнян за версією офіційного порталу Рівненської міської ради. Обидва повідомлення опубліковано з різницею у часі приблизно півгодини.

Ми не говоримо про свідоме завищення показників захворюваності. Швидше за все, це просто помилка. Але помилятися в такий час, коли цілий регіон стоїть на порозі локдауну, коли різні інформаційні вкиди дискредитують вакцини, і люди масово відмовляються від вакцинації, просто недопустимо. Проста статистична помилка може обернутися панікою.

Деякі авторитетні рівненські ЗМІ вже публікують інформацію з різних джерел без перевірки. І винне у цьому саме першоджерело

Ми спробували зв’язатися з начальником управління охорони здоров′я виконавчого комітету Рівненської міської ради Іськовим Віктором Ігоровичем. Його секретар вказала на його зайнятість і порадила звернутися до начальника інформаційно-аналітичного центру управління охорони здоров′я виконавчого комітету Рівненської міської ради Опанасик Валентини Данилівни. Номер телефона, який вказаний на сайті міськради, не відповідає.

В штабі ОДА нам поянили, що вони публікують інформацію. яка є актуальною станом на 18:00 минулої доби. А на сайті міськради публікується оперативна інформація станом на ранок.

Тоді постає питання: чому на сайтах органів місцевого самоврядування не вказують часових рамок? Яка методологія підрахунку хворих? Якщо за ніч реєструється 172 нових випадки COVID-19, то це привід бити на сполох.

Залишається лише надіятись на те, що реальний стан речей відображає саме статистика, наведена на сайті облради.