10°

Міському голові Рівного призначили 5 заступників (список)

Кількість заступників збільшили у порівнянні із попередньою каденцією Володимира Хомка. За це депутати проголосували сьогодні, на третьому пленарному засіданні ради, останньому в цьому році.

Понад два тижні Олександр Третяк не міг визначатися з кандидатурами заступників, зокрема через тривалі переговори з представниками більшості в Рівненській міській раді.

Міському голові Рівного призначили 5 заступників (список)

В результаті на найвищому рівні було домовлено про посади п’яти заступників – розділили обов’язки заступника з гуманітарних питань, виокремивши заступника з питань охорони здоров’я. Послалися на важкі умови через поширення коронавірусу. До слова, на засіданні Галина Кульчинська (депутат Рівнеради від “Батьківщини”), яка до цього обіймала посаду “гуманітарного” заступника, стверджувала, що часу на те, щоб займатися обома напрямками, у заступника міського голови достатньо, а тому й розділяти ці обов’язки не слід.

Проте депутати більшості в міській раді не стали порушувати домовленості та підтримали проєкт рішення про призначення заступників Олександра Третяка. До речі, дане питання на порядок денний вніс сам міський голова, хоча в попередній перелік питань воно не включалося.

За інформацією з джерел, наближених до керівництва міської ради, стало відомо, що рішення щодо заступників погоджувалося не лише в Рівному.

Нові заступники Олександра Третяка

Володимир Анатолійович Дяк – заступник з комунальних питань. В місцевій політиці ця особа маловідома, працював в органах Генеральної прокуратури, відповідно до останньої декларації має земельні ділянки та будинок в Дубенському районі, ділянки поблизу Рівного – в Білокриницькій ОТГ, квартиру в Києві, два авто 2013-го року випуску (одне з них – в дружини), деякі заощадження (понад 600 тис. грн). Ймовірно, Володимира Дяка на посаду делегували основні функціонери партії “Рівне Разом” у міськраді.

Олег Валерійович Піщанський – заступник з питань будівництва та архітектури. До недавнього часу був заступником голови Березнівської райдержадміністрації, та навіть претендував на те, щоб її очолити. Відповідно до даних декларації, у нього також є дві земельні ділянки в Білокриницькій ОТГ та квартира в Березному, користується автомобілем 2004 року випуску. Даних про членів сім’ї в декларації не вказано. Кандидатуру Піщанського на дану посаду, як повідомляють джерела, пропонував Олександр Третяк.

Марина Анатоліївна Кузмічова – заступник з питань освіти, культури і спорту (гуманітарних питань). Була обрана депутатом міської ради від партії “Голос”, проте вочевидь відмовиться від свого мандата. За 2019 рік встигла попрацювати, як зазначено в декларації, в благодійній організації “Серце дітям України” та в першій музичній школі Рівного, а також Міському будинку культури, де досі працює артисткою за сумісництвом. Має квартиру в Рівному (ще одну має чоловік) та володіє двома авто. Спільно з чоловіком володіє 20-ма тисячами євро заощаджень.

Юрій Петрович Поліщук – заступник з питань охорони здоров’я. Був медиком – 130-го ОРБ, працював у Центрі дитячого здоров’я “Бейбідок”, яким наразі частково володіє його дружина, входить до громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України. Проживає поблизу Рівного (село Городище, теж Білокриницька ОТГ), де має дві земельні ділянки. Також задекларував понад 700 тисяч гривень заощаджень. На виборах до був обраний депутатом Рівнеради від “ЄС”.

Ігор Миколайович Кречкевич – заступник з економічних питань. Наразі – керівник “Рівне-авто”. Раніше – підприємець із Костополя, де, станом на 2018 рік, володів квартирою, користувався автомобілем “Skoda Octavia” та мав заощаджень на майже 400 тис. грн при майже такому ж рівні доходів. Роком раніше, до слова, його доходи були скромніші (60 тис. грн), а заощаджень було майже втричі менше. Перед виборами працював у виборчому штабі “ЄС”.