13°

На будівлі дитсадка на Рівненщині створюють digital-мурал

у рівному створюють мурал

У селі Бистричі Березнівського району новий digital-мурал! Про це повідомляє Рівне Медіа. Малюнок розташований на приміщенні дитячого садка та незвичайний тим, що за допомогою спеціального додатку на смарфоні оживатиме та рухатиметься під звуки.

Проєкт «Перше Digital-сузір’я муралів на карті України» реалізовують за підтримки Український культурний фонд та Платформа взаємодій «Простір». Також на втілення задуму виділено кошти з районного та Бистрицького сільського бюджетів по 25 тис. грн відповідно. 

На даний час завершено черговий етап Проєкту по створенню муралу. Через технічні моменти (завадила пожежна драбина, що зліва на стіні) картинка дещо відрізняється від макету. Малюнок ніби поділено на дві частини: праворуч – велике коло. Верхня частина кола складається із прямокутників, що символізують логотип Глобальних цілей розвитку. У колі – умовне зображення Планети, яку символізують окремі елементи материків білого кольору. Центральна фігура кола – дві руки (одна – теплого із різними відтінками пісочного кольору, друга – холодного від голубого до фіолетового кольору). Руки зі стиснутими докупи пальцями ніби «тягнуться» одна до одної і утворюють символічний пісочний годинник у горизонтальному положені. Уся права строна – яскравого, насиченого кольру. Такою є наша Планета зараз. Поки що.

Ліва строна малюнка – майже порожня, пісочного кольору, і символізує пустелю. У нижній частині – яскраво-рожева шкала, де температурна позначка наближається до критичної межі. Засмічення, забруднення, бездумне нераціональне використання і природних ресурсів, і всього того, що створено людиною , призвело до глобального потепління. Яскрава, квітуча Планета зовсім скоро може перетворитися на пустелю. У погоні за комфортом і багатством людство збайдужіло і перестало бачити очевидні речі. І як застереження – напис шрифтом Брайля: «Байдужість – найбільша жорстокість». Цей вислів на фоні пустки ніби наголошує: збереження Планети – справа кожного, бо навіть катастрофа парникового ефекту починається із викинутої кимось у канаву купки сміття, – розповідає координатор Проєкту Лариса Жук.

Наразі працюють над цифровою візуалізацією малюнка і після цього відбудеться його презентація. 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp