32°

На Костопільщині знешкодили артснаряди

Після війни залишилось багато вибухонебезпечних предметів (авіаційні бомби, снаряди, інженерні і артилерійські міни, гранати, патрони та ін.). Як правило, вони лежать у землі. Так 27 травня в селі Гута  Костопільського району в приватному господарстві було виявлено артилерійський снаряд калібром 150 мм. часів  Другої світової війни.

29 травня групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спецаільного призначення ГУ ДСНС України у Рівненській області за сприянням Костопільської РДА було проведено обстеження прилеглої територій та проведено знешкодженя вибухонебезпечних предметів на Рівненському  військовому палігоні.

Головну небезпеку в таких “подарунках” містять пристрої ініціювання вибуху основної маси вибухівки боєприпасу. Від вологи, перебування в землі, при взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки – пікрати, які становлять основну небезпеку (зовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів).

Пікрати вибухають навіть від невеликого тертя, іскри, удару. Тому, якщо ви виявили вибухонебезпечний предмет, до нього не можна навіть доторкатися – це дуже небезпечно!

ПЕРЕДУСІМ ПОТРІБНО:

– обгородити місце знаходження вибухонебезпечного предмету;

– нікого не допускати до цього місця, для чого організувати за допомогою місцевих жителів чергування до прибуття представників органів влади та співробітників державної служби з надзвичайних ситуацій;

– повідомити органи влади, міліцію, військовий комісаріат, відділ (управління) з питань надзвичайних ситуацій та районний відділ державної служби з надзвичайних ситуацій;

Виявлені вибухонебезпечні премети знищуються підриванням на місці або в спеціально відведених місцях відповідно підготовленими фахівцями – піротехніками рятувальних підрозділів державної служби з надзвичайних ситуацій.

Пам’ятайте! Після Вашого повідомлення фахівці знешкодять вибухонебезпечні предмети. В кожній авіабомбі, снаряді, міні приховується смертельна небезпека для людини.

Головне управління ДСНС України у Рівненській області

 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp