15°

погода у Рівному

На Радивилівщині знайшли рештки радянських солдат (ФОТО)

В Радивилівському районі поблизу села Пустоівання виявили рештки невідомих солдатів. Сталося це в суботу 19 жовтня. Розкопки проводив Єврейсько-український дослідницький центр “Яхад”. Про це журналістам Інформаційному потоку Рівне розповів один з фахівців центру Максим Хорев.

До нас звернулися місцеві мешканці, які на полі шукали металобрухт. Вони знайшли предмет, схожий на військову каску, з-під якої було помітно череп. Ці ж хлопці допомогли нам обкопати поховання. Ми виявили 6 тіл радянських солдат – на це вказує амуніція, знайдена поруч з ними. Добре, що є громадяни, які заради сувеніру не здійснюють наругу над похованнями.

Максим Хорев зазначив, що поховання, ймовірно, датується 1941 роком. На це вказують елементи амуніції. Так, військовий шолом CШ-36 чи “халкінголка” використовувався лише на початковому етапі радянсько-фашистської війни. 

Поруч з рештками тіл знайшли також два медальйони, за допомогою яких можна ідентифікувати загиблих осіб. 

Ми маємо вже позитивний досвід – минулого року в цій місцевості ми знайшли залишки чотирьох солдат і встановили навіть особу одного з них. Знайшли родичів та передали їм рештки тіла для перепоховання. Сподіваємося на це і цього року, – каже Максим Хорев.

Інші солдати, особи яких встановити не вдасться, будуть перепоховані неподалік Острога – в лісі  між містом та водосховищем Хмельницької АЕС. Знайдену амуніцію передадуть в Острозький історико-культурний заповідник.