На Рівненщині двох людей убило струмом при спробі залізти в трансформатор | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
12-03-2018  17:22
На Рівненщині двох людей убило струмом при спробі залізти в трансформатор

Станом на 1 січня 2018 року на Рівненщині експлуатується понад півтори тисячі трансформаторних підстанцій, що не перебувають у власності «Рівнеобленерго».  Неналежна експлуатація та утримання таких об’єктів власниками, на жаль, може бути небезпечним для життя та здоров’я людей.

Лише від початку цього року на Рівненщині сталося два смертельних випадки на енергооб’єктах, що не належать «Рівнеобленерго». Так трагедія зі смертельним наслідком 23 лютого 2018 року сталася у селі Глинки Рівненського району. Тут під час спроби дістатися ТП-158 на території  старої ферми (за попередньою інформацією належить дослідному господарству «Білокриницьке») загинув 54-річний місцевий житель. А в Острозі 7 лютого цього року 30-річний місцевий житель проник в середину КТПП-025, що перебуває на балансі торгового товариства РАЄСТ і також був смертельно уражений електрострумом.

Недбале ставлення балансоутримувачів до вимог Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів та Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, може призводити  і до погіршення надійності електропостачання.

Так у ніч проти неділі, 11 березня, у селі Вири, що у Сарненському районі, горіла трансформаторна підстанція, що перебуває у власності та на балансі Вирівської сільської ради.

 Електрообладнання було знищене вогнем майже повністю. На час ліквідації займання та зважаючи на серйозність пошкоджень, на прохання ДСНС в Рівненській області лінію, від якої заживлені мешканці вул. Рокитнівської села Вири, було знеструмлено.

Нагадаємо, що безпечна експлуатація електроустановок передбачає своєчасний і якісний ремонт, проведення планових перевірок, дотримання режимів електроспоживання, призначення особи, відповідальної за електрогосподарство, що повинна мати  відповідну групу з електробезпеки та освіту електротехнічного або електромеханічного профілю, струмопровідні частини мають бути захищені від випадкового торкання тощо.

На жаль, неусвідомлення деякими власниками усієї відповідальності утримання на своєму балансі електрообладнаня часто стає причиною перебоїв в електропостачанні, нещасних і навіть смертельних випадків.

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
2C°
1м/с