17°

На Рівненщині розпочалась підготовка вчителів Нової української школи

Із вересня 2018 року в усіх школах країни розпочнеться навчання за моделлю Нової української школи. Вже сьогодні маємо школи, які пілотують новий держстандарт. А саме, Рівненська ЗОШ №18, Рокитнівська ЗОШ №3, Дубенська ЗОШ №1 та Великоомелянський НВК Рівненського району.

Хто ж готуватиме вчителів початкової ланки? Хто сертифікуватиме новий держстандарт? Скільки буде тих агентів змін?

У Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти вже розпочато перепідготовку вчителів-новаторів. Перших сорок педагогів  міста Рівне вже навчаються реалізовувати Новий стандарт на практиці. Загалом, планується  підготувати 920 освітян початкової ланки області.

Що ж вчитимуть агенти змін?

Розроблятимуть  свої навчальні програми та курси на основі інтеграції предметів. Визначатимуть тривалість уроку і форму його проведення, компетентністні та інтегровані підходи, нові методики та технології тощо. Адже, для учнів нової початкової школи найважливіше те, що навчання має проходити через дослідження та особистий досвід, через роботу в групі та соціалізацію, роботу над спільними проектами, що заохочуватиме їх до навчання, мотивуватиме бути успішними.

Де можна ознайомитись із новим стандартом?

Для підтримки вчителів створено  Національну електронну платформу http://nus.inf.ua/.  А також на сайті Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти розміщено рубрику із методичними рекомендаціями,  із навчальними програмами предметів і курсів, інформацію про ресурси та засоби оцінювання.

Тут слід визнати, що впровадження Нової української школи справді вимагатиме від педагогів додаткових творчих зусиль, ініціативи, свіжих підходів та креативності. Освітяни повинні кардинально змінити не тільки програми та методику, а й професійний кругозір.

Інформує прес-служба Управління освіти і науки РОДА