14°

На Рівненщині чоловіки майже не йдуть у виборчі комісії. В ОВК мають пояснення

Серед членів сільських та селищних територіально-виборчих комісій на Рівненщині 87% – жінки. Такі результати дослідження громадянської мережі “Опора”.

Серед керівного складу комісій жінок іще більше – 146 проти 13. Більшість чоловіків працює у Рівненській районній ТВК. У Сарненській та Дубенській районних ТВК їх по троє, у Вараській – жодного, повідомляє Суспільне.

Керівник Рівненської обласної виборчої комісії Василь Курилас припускає, що однією із причин небажання чоловіків брати участь у виборчому процесі є оплата праці.

“Нашим жінкам під силу абсолютно усе. Вони навіть не зважають на те, що питання фінансово-матеріального забезпечення встановлено на досить низькому рівні. Мотивація фактично буде на рівні мінімальної заробітної плати. З 1 вересня ми говоримо про 5 тисяч гривень в місяць. От вам, фактично, і пояснення того, чому чоловіки не беруть, або беруть, скажімо, не таку активну участь у виборчих перегонах”, – каже Курилас.

Що відомо

Місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.
У липні 2019-го Верховна Рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.
Згідно з опитуванням соціологічної групи “Рейтинг”, у місцевих виборах планують взяти участь 59% українців, але 56% вважають, що після них ситуація у їхньому населеному пункті не зміниться. 27% українців думають, що вибори принесуть зміни на краще, а 8% — гірше. 
Джерело: Рівне Вечірнє