23°

РадіоТРЕК, Радіо ТРЕК

На Рівненщині може з’явитися іхтіологічний заказник (ФОТО)

Джерело: Радіо Трек
У межах Хрінницького водосховища
фото ілюстративне

Нещодавно до обласної ради звернулися рибалки-любителі. У листі-зверненні вони розповіли про основні проблеми на водних об’єктах області, які їх непокоять.

Серед них, зокрема, обміління Хрінницького водосховища внаслідок роботи гідроелектростанції, що за їх словами призводить до заростання плеса водойми та періодичного мору риби. А ще – ліцензування підводного вилову риби та заборона для дайверів полювати у темну пору доби та впродовж зимового періоду.

Це звернення депутати розглянули під час засідання постійної комісії Рівненської облради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Засідання комісії обласної ради

За словами начальника обласного управління Держагентства рибного господарства Сергія Бондара, для посилення контролю над рівнем води у Хрінницькому водосховищі запланували створити іхтіологічний заказник у межах Янового болота – найбільшого нерестовища в межах водойми.

Хрінницьке водосховище з висоти

Окрім того, зараз Державне агентство рибного господарства України розробляє нові Правила любительського та спортивного рибальства, в яких мають створити окремі норми для підводного рибальства.

Додамо, що іхтіологічний заказник – це природно-заповідна територія, яку створюють для забезпечення охорони рибних запасів, місць проживання, нересту, нагулу молоді та для збереження і відтворення популяцій рідкісних і зникаючих видів іхтіофауни. Заказники такого типу відіграють важливу роль у збереженні цінних видів риб взимку.