18°

РадіоТРЕК, Радіо ТРЕК

На Рівненщині «розгулявся» кашлюк: заразилася понад сотня дітей

Джерело: Радіо Трек
Кількість інфікованих вшестеро перевищила торішній показник

За чотири місяці на Рівненщині заразилися кашлюком 119 дітей. Це вшестеро більше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомляють у Рівненському центрі громадського здоров’я.

Найвища захворюваність спостерігається у Березнівському та Зарічненському районах, а також у Рівному.

Кашлюк – це вкрай заразне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією. Легко поширюється від людини до людини, в основному – повітряно-крапельним шляхом при кашлі або чханні.

Багато дітей, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів. Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят.

Першими ознаками кашлюку є помірний жар, нежить, кашель, який зазвичай переходить у судомний кашель. У немовлят це може супроводжуватися ще й періодами тимчасового припинення дихальних рухів (апное). Симптоми зазвичай з’являються через 7-10 днів після інфікування.

Основний засіб профілактики кашлюку – вакцинація.

Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку потрібно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення).

Для вакцинації дітей проти кашлюку на першому році життя можуть використовуватися вакцини як з ацелюлярним (АаКДП), так і з цілоклітинним (АКДП) кашлюковим компонентом.

Станом на 1 червня на Рівненщині налічувалося 11 тис. невакцинованих від кашлюку дітей. При цьому область у достатній кількості забезпечена вакциною АКДП.