23°

погода у Рівному

На Рівненщині вчили залучати інвесторів

Які галузі найкращі для інвестування та як створити паспорт об’єкта – про практичні аспекти залучення інвестицій говорили в Рівненській ОДА на навчальному семінарі.

Сільське господарство, енергетика та виробництво – найкращі галузі для залучення інвесторів. Досвідом із залучення інвесторів у громади ділися керівники «UkraineInvest» Ольга Сивак та Андрій Павлів, а також директор агенції «ІнвестІнРівне» Дмитро Янушевський.

Навчальний семінар організував департамент економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА.

«Забезпечення на Рівненщині сприятливого інвестиційного клімату, стимулювання залучення інвестицій є пріоритетними завданнями Стратегії розвитку області на період до 2020 року», – зазначає директор департаменту Костянтин Мокляк.

За його словами, агенція «ІнвестІнРівне» була першою в Україні регіональною установою, яку створили ще в 2005 році.

Відтоді були розроблені інвестиційні паспорти із якісною інформаційною базою. А також забезпечення супроводу інвесторів на всіх етапах підготовки та реалізацію проектів. Окрім цього «ІнвестІнРівне» формує та постійно оновлює інформацію про пропозиції вільних земельних ділянок та незадіяних об’єктів нерухомості. Відповідну карту області ведуть у форматі «Google Maps»

Представник офісу із залучення та підтримки інвестицій «UkraineInvest» Андрій Павлів розповідає, що агропромисловість, енергетика та виробництво – це найкращі галузі для залучення інвесторів.

За його словами, саме вони є основою економічного розвитку території.

«Ми робили цікаве дослідження, виявляється в громадах, де залучаються закордонні інвестиції, краще працює й локальний бізнес. Саме тому за останні 5 років за показниками з легкості ведення бізнесу Україна піднялася з 140 сходинки, на 70-ту».

В тренінговій частині семінару учасникам презентували стратегію діяльності «UkraineInvest», розказували про досвід та комунікацію з громадами. Серед присутніх – представники міських, селищних, сільських рад та об’єднаних територіальних громад.

Зокрема про підготовку створення інвестиційного паспорту об’єкту. Важливими факторами є визначення стратегії розвитку території та підготовка земельної документації. А саме, чи цільове призначення відповідає потребам інвестора, чи інженерні комунікації та дорожня інфраструктура підведена до ділянки об’єкту. Повинна також бути зручна локація, активний кадровий потенціал та сприятливі кліматичні умови.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА