26°

ITV

На Рівненщині виявили рештки невідомого солдата часів другої світової війни (відео)

На Рівненщині виявили рештки невідомого солдата часів Другої світової війни (ВІДЕО)

На Дубенщині, поблизу села Стара Носовиця місцеві мешканці посеред поля виявили рештки невідомого солдата часів Другої світової війни.

Про свою знахідку повідомили волонтерів, що займаються перепохованням бійців. Вже на місці вони досить швидко встановлюють – це червоноармієць.

Виявили рештки місцеві, Юрій Воловник займається пошуком металобрухту, інколи натрапляє і на такі, досить незвичні для себе знахідки.

Ми тут часто збираємо металолом, і після трактора, пішли збирати металолом, і побачили, що із землі торчить, якісь рештки, були патрони найшли, таким чином виявилося, шо то є боєць, як казали старожили, що дуже великі, запеклі бої йшли по 41 році, так і виявилося, що ми робимо, надіюся, добру справу, знайшли спеціалістів, які то все зроблять, – каже Юрій Воловник, місцевий житель.

До початку російсько-української війни Максим Хорєв займався пошуком місць невідомих поховань цивільного, репресованого населення. На початку 2014 поїхав на Схід захищати кордони нашої держави. Повернувшись із війни у 2017 році,  продовжив займатися пошуковою діяльністю.

За весь час таких пошукових експедицій вже було знайдено та перепоховано близько 70 бійців різних армій та національностей, це  і солдати червоної армії, і вояки УПА та навіть солдати Вермахту. Інколи з рештками вдається знайти так званий ЛОЗ, посмертний медальйон. За його допомогою можна встановити особу.

Цього невідомого бійця перепоховають поблизу Острога на військовому цвинтарі. У свою чергу волонтери звертаються до всіх небайдужих, та просять повідомляти про місця поховання невідомих солдат часів Другої світової війни, адже це може допомогти комусь знайти своїх родичів. 

Джерело: ITV