21°

погода у Рівному

На Рівненщині знову горить сміттєзвалище (ВІДЕО, ФОТО)

Головне управління ДСНС у Рівненській області повідомляє, що сьогодні, 25 червня, о 04:45 на території Шпанівської сільської ради загорілося сміття на полігоні сміттєзвалища, що належить КАТП-1728. Пожежа охоплює пів гектара площі сміттєзвалища (всього воно займає 21,15 га). Вогнеборцям вдалося локалізувати пожежу аж о 07:22. Наразі вони запевняють, що ситуація контрольована, та вогонь далі не поширюється. 

Проводяться усі необхідні заходи щодо найшвидшої ліквідації.

Пожежу видно з міста, найкраще – з району Льонокомбінату. Рівняни скаржаться, що вулиці накрило ядучим димом, який розповсюджується на кілометри навкруги полігону.

Еко-активісти повідомляють, що такі пожежі на звалищі відбуваються досить часто. Адже коли сміття розкладається, воно виділяє вибухонебезпечний газ метан, що призводить до самозагорянь. Під час тління органічних та побутових відходів виділяються небезпечні для здоров’я людини канцерогенні речовини. 

Майже 100% відходів, які вивозяться на сміттєвий полігон, можна переробити. Це водночас зекономить цінні природні ресурси для виготовлення нової продукції і зупинить забруднення ґрунтових вод та повітря. 

Щоб здавати сміття на переробку, в першу чергу його треба почати сортувати. Збором відсортованої сировини і подальшої її відправкою на переробку поки що у Рівному займаються лише волонтери. З власної ініціативи, власними силами, без фінансової підтримки, допомоги місцевої влади та комунальних підприємств. 

Перша в Рівному сортувальна станція “Країна зелених змін” знаходиться за адресою вул. Марка Вовчка, 17. Сюди можна приносити правильно відсортовані побутові відходи (як правильно сортувати, читайте тут), також вітається будь-яка волонтерська допомога (від чергування на станції до вивантаження великих об’ємів сміття). Підтримати проєкт фінансово можна за реквізитами:

  • Назва: Країна Зелених Змін. Громадська організація
  • Розрахунковий рахунок: 26001054729977
  • ЄДРПОУ/ДРФО: 41571606
  • ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»
  • ЄДРПОУ: 14360570
  • Код банку: 333391
  • Валюта: UAH (Українська гривня)
  • Дата відкриття 06.11.2017
  • 33023, м. Рівне, вул. Відінська, 8

Ліквідація пожежі на сміттєзвалищі на території Шпанівської сільської ради 25 червня 2019