21°

На Рівненщині знову горить сміттєзвалище (ВІДЕО, ФОТО)

Головне управління ДСНС у Рівненській області повідомляє, що сьогодні, 25 червня, о 04:45 на території Шпанівської сільської ради загорілося сміття на полігоні сміттєзвалища, що належить КАТП-1728. Пожежа охоплює пів гектара площі сміттєзвалища (всього воно займає 21,15 га). Вогнеборцям вдалося локалізувати пожежу аж о 07:22. Наразі вони запевняють, що ситуація контрольована, та вогонь далі не поширюється. 

Проводяться усі необхідні заходи щодо найшвидшої ліквідації.

Пожежу видно з міста, найкраще — з району Льонокомбінату. Рівняни скаржаться, що вулиці накрило ядучим димом, який розповсюджується на кілометри навкруги полігону.

Еко-активісти повідомляють, що такі пожежі на звалищі відбуваються досить часто. Адже коли сміття розкладається, воно виділяє вибухонебезпечний газ метан, що призводить до самозагорянь. Під час тління органічних та побутових відходів виділяються небезпечні для здоров’я людини канцерогенні речовини. 

Майже 100% відходів, які вивозяться на сміттєвий полігон, можна переробити. Це водночас зекономить цінні природні ресурси для виготовлення нової продукції і зупинить забруднення ґрунтових вод та повітря. 

Щоб здавати сміття на переробку, в першу чергу його треба почати сортувати. Збором відсортованої сировини і подальшої її відправкою на переробку поки що у Рівному займаються лише волонтери. З власної ініціативи, власними силами, без фінансової підтримки, допомоги місцевої влади та комунальних підприємств. 

Перша в Рівному сортувальна станція «Країна зелених змін» знаходиться за адресою вул. Марка Вовчка, 17. Сюди можна приносити правильно відсортовані побутові відходи (як правильно сортувати, читайте тут), також вітається будь-яка волонтерська допомога (від чергування на станції до вивантаження великих об’ємів сміття). Підтримати проєкт фінансово можна за реквізитами:

Назва: Країна Зелених Змін. Громадська організація
Розрахунковий рахунок: 26001054729977
ЄДРПОУ/ДРФО: 41571606

ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»
ЄДРПОУ: 14360570
Код банку: 333391
Валюта: UAH (Українська гривня)
Дата відкриття 06.11.2017
33023, м. Рівне, вул. Відінська, 8

У відеосюжеті засновниця «Країни зелених змін» Поліна Полюхович розповідає, навіщо сортувати відходи

Опубліковано Країна Зелених Змін Вівторок, 27 листопада 2018 р.

 

А цей сюжет телеканалу UA:Рівне показує один день із життя Рівненського сміттєзвалища

Рівненське сміттєзвалище

Тут дуже погано пахне, але, на щастя, камера запаху не передає. Це сміттєзвалище під Рівним, із майже стовідсотковою імовірністю ваші відходи, які ви викидаєте щодня, саме тут.За кілька хвилин ми покажемо вам один день із життя цього звалища.Якщо не знали, то 5 травня – Всесвітній день охорони довкілля.

Опубліковано UA: Рівне Середа, 5 червня 2019 р.

 

Ліквідація пожежі на сміттєзвалищі на території Шпанівської сільської ради 25 червня 2019

Ліквідація пожежі на сміттєзвилищі на території Шпанівської сільської ради

Станом на 07:22 пожежа на території сміттєзвалища, що знаходиться на території Шпанівської сільської ради локалізована.Розповсюдження вогню не має. Проводяться заходи по повній ліквідації. Рятувальники проводять моніторинг ситуацї з повітря за допомогою квадрокоптера.Ситуація під контролем.Нагадаємо, що сьогодні 25 червня о 04:45 на спецлінію "101" надійшло повідомлення про загорання сміття на полігоні сміттєзвалища на території Шпанівської сільської ради, яке належить КАТП-1728. Площа пожежі становить 0,5 га. Площа сміттєзвалища 21,15 га. Від Головного управління ДСНС України у Рівненській області залучено 3 одиниці спецтехніки та 18 чоловік особового складу рятувальників. ВідКАТП-1728 2 одиниці спецтехніки та 4 працівника.

Опубліковано Головне управління ДСНС у Рівненській області Понеділок, 24 червня 2019 р.