19°

На Рівненській області незабаром запрацює система “Безпечна Рівненщина”

Йдеться про камери відеонагляду в громадах та на дорогах. Щоденно інформацію збиратимуть правоохоронці. А це дасть можливість швидко фіксувати порушення на дорогах і в громадських місцях. Більше про безпечну Рівненщину – в сюжеті Анастасії Ковальчук.

“Безпечна Рівненщина”. Незабаром в області запрацює єдина система відеонагляду за правопорядком. Її впроваджують, задля оперативної фіксації порушень на дорогах, вулицях і громадських місцях, зокрема і в територіальних громадах. Начальник поліції Рівненщини каже, створять єдиний сервер, що буде розташований в обласному центрі.

Система відеомоніторинку повинна щодня обробляти дані про десятки тисяч автомобілів, що рухаються містом. Адже недотримання дозволеної швидкості – одна з найпоширеніших причин ДТП.

На впровадження системи “Безпечна Рівненщина” виділять 8 мільйонів гривень із обласного бюджету та бюджету територіальних громад. До слова, в області вже встановлено більше шестисот камер відеонагляду. Зокрема, і в МИляцькій громаді. Її голова каже, камери встановили кілька років тому, адже в цьому була неабияка потреба.

Зазвичай, камери розміщують на електроопорах. А це об’єкт підвищеної небезпеки. В Рівнеобленерго кажуть, встановлення відеокамер потрібно обов’язково погоджувати. До слова, нині підпримєство проводить облік нелегальних камер в області.

Встановити власну камеру на електроопорах може будь-хто охочий. Проте, аби зробити все законно, додає Алла Ліхачова, необхідно звернутися в «Рівнеобленерго». Коли саме запрацює система “Безпечна Рівненщина” точно невідомо. Спочатку її повинні затвердити на обласній сесії.

Джерело: Рівне 1