21°

погода у Рівному

На Сарненщині відкрили першу сучасну амбулаторію (ФОТО)

В селі Костянтинівка Сарненського району збудували сучасний медзаклад. У такому закладі лікар буде не лише працювати, а й жити.

В новій амбулаторії є медична апаратура для обстеження пацієнтів, житло для лікаря. У найближчій перспективі буде й автомобіль для довезення пацієнтів до медзакладу, передбачена телемедицина.

Головний лікар Сарненської комунальної некомерційного підприємства Ольга Максимук розповідає, що амбулаторія обслуговуватиме три села, а це близько 2,5 тисяч населення. В перспективі кількість пацієнтів може збільшитися. На сьогодні вже набраний весь персонал: лікар, два фельдшери, маніпуляційна сестра.

В амбулаторії передбачили ліжка для денного стаціонару, де можна буде отримати усі маніпуляції після лікування. А в перспективі планують розмістити тут аптечний пункт.

Це вже дев’ятий такий заклад на Рівненщині, збудований в рамках президентської програми «Доступна медицина», зазначає заступник голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко. Щодня на Рівненщині відкривають по одній амбулаторії. А в першому півріччі запрацюють усі 34 заплановані. На Сарненщині їх буде п’ять.

«А невдовзі завдяки проекту Світового банку у Сарнах з’явиться цілий кардіологічний центр. Тож тепер не треба буде довозити пацієнтів до Рівного. Адже Сарни має стати центром госпітального округу», – додала Світлана Богатирчук-Кривко.

Звертаючись до жителів Костянтинівки, голова обласної ради Олександр Данильчук зазначив, що завдяки цій державній програмі медицина справді стає доступнішою та якіснішою.

Сільський голова Роман Боровик дякує усім, хто доклав зусиль до будівництва амбулаторії:

«Ще півроку тому на цьому місці була пустка. Але завдяки започаткованій медичній реформі та президентській програмі «Допомога поруч», співпраці області, району ми маємо прекрасний медичний заклад – у результаті ми отримаємо більш якісну послугу».

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА