3°

На Здолбунівщині скажений борсук переслідував дітей

скажений борсук на здолбунівщині

Такий випадок трапився у с. Ступно Здолбунівського району. Наразі у селі та населених пунктах поруч нього оголосили карантинні обмеження.

Про це повідомляє Здолбунівське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Четвертого вересня діти поверталися зі школи додому і помітили, що за ними біжить борсук. Зателефонували мамі, яка направила старшого сина до школярів. Той зловив борсука в мішок, приніс додому та посадив до клітки. На ранок наступного дня тварина померла.

Про випадок повідомили до поліції, яка ж передала інформацію спеціалістам ветеринарної медицини. Спеціалісти ветеринарної медицини, які прибули на місце події, забрали труп тварини для дослідження. Патматеріл від борсука направили до Рівненської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, де завдяки експертизі від 9 вересня встановили захворювання на сказ.

Тож рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Здолбунівській районній державній адміністрації від 09.09.2019 року №4 Ступно було оголошено неблагополучним, щодо захворювання на сказ, та ввели карантинні обмеження. Також до загрозливої зони відносяться села Ст. Мощаниця, Підгайне, М. Мощаниця, Залібівка, Білашів, Півче, Суйми, Н. Мощаниця, Будераж, Святе та польові та лісові мисливські угіддя Здолбунівської ГО УТМР, ГО «МРТ «Ліски», ПМГ «Мости» ТзОВ «Хліб України Рівне», ГО «МРТ «Фазан».

До зняття карантинних обмежень на неблагополучній на сказ території та загрозливій зоні забороняється вивезення за межі вказаних вище зон собак, котів та диких тварин.

У межах ухваленого «Плану заходів по ліквідації осередку сказу в c. Ступно, оточуючих населених пунктах та лісових масивах, які входять в загрозливу зону» фахівці вживають заходи, аби не допустити поширенню збудника інфекції. Вони проводять подвірний обхід та роблять антирабічні щеплень та роз’яснювальну роботу серед населення, тощо.

Зі слів мешканців с. Ступно стало відомо, що останнім часом вони дедалі частіше помічають борсуків на городах та полях. Варто відмітити, що хвора на сказ тварина, на відміну від інших тварин, втрачає страх, стає довірливіша та легко йде до людей. У людей це викликає довіру в результаті чого люди отримують укуси хворої тварини.

Також дикі тварини часто кидаються на домашніх котів та собак, особливо коли останні перебувають без прив’язі. Тому вкотре фахівці звертають увагу мешканців району на тенденцію до зараження сказом не вакцинованих котів та собак. У звязку з цим, в черговий раз, закликають зробити домашнім собакам та котам у найближчих установах ветеринарної медицини щеплення проти сказу, а при появі клінічних ознак захворювання доставляти тварину для огляду. Слід дотримуватись правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеку оточуючим.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp