14°

На з’їзді «СЛУГИ НАРОДУ» затвердили новий статут партії

Сьогодні у Києві відбувся з’їзд партії «СЛУГА НАРОДУ». На заході був присутній президент України Володимир Зеленський.

Фото ua.news

Політична партія затвердила нову редакцію свого статуту.

«Ми вирішили формалізувати ті відносини, які є в партії, і створити певну нову структуру», – заявив голова партії Олександр Корнієнко.

Також він уточнив, що у складі «СЛУГИ НАРОДУ» буде два великих керівних органи – політрада, яка безпосередньо формує з’їзд, а також Національна рада громад. Аналогічна структура повторюватиметься на регіональному рівні.

Головою політичної ради став нардеп Давид Арахамія. Також обрали чотирьох заступників – Руслана Стефанчука, Євгенію Кравчук, Андрія Мотовиловця, Вадима Галайчука. Ще 8 заступників буде обрано на наступних засіданнях, зазначила вона. Загальна кількість членів політради має бути 73.

Водночас партія має намір передбачити у своєму складі систему секретарів.

Згідно з новою редакцією статуту, політсила планує створювати первинні осередки, які зможуть ініціювати перед обласними організаціями питання відкликання депутатів місцевих рад. Також  передбачається оновлений підхід приймання у члени партії. З цією метою будуть створені номінаційні комітети, які проводитимуть співбесіди з претендентами.

Як повідомляє прес-служба партії, завданням політичної ради стане розробка тактики та стратегії партії у взаємодії з експертним співтовариством і громадськістю. Національна рада громад стане майданчиком для обговорення проектів державних рішень у сфері місцевого самоврядування, регіональної політики та обміну досвідом між регіональними організаціями.

«Така структура дасть змогу партії забезпечити максимальну участь членів партії не тільки в ухваленні, а й у розробці партійних рішень, формулювати проекти політичних рішень і обговорювати їх ухвалення безпосередньо з депутатами або міністрами, гнучко реагувати на зміни ситуації», – пояснив лідер партії Олександр Корнієнко.

Оновлений статут «зелених» передбачає, що 30% держфінансування партії буде спрямовано на діяльність місцевих організацій. Кошторис затверджуватиме Національна рада громад за погодженням з головою партії.

Голова Верховної ради Дмитро Разумков закликав членів партії продовжувати виконувати програмні принципи і обіцянки політсили, з якими вони прийшли до влади.

«Команда – це завжди принципи, з якими ми йшли до влади. Важливо, щоб ті обіцянки, ті принципи, ті завдання, які ми ставили для себе і які ставили перед нами люди, не змінювалися в залежності від ситуації, в залежності від хвиль, від сонця або негоди на вулиці, або сезону, в тому числі політичного. Я дуже хочу побажати, щоб ми продовжували йти з тими цінностями і принциповими підходами, які у нас були, є і, я впевнений, будуть залишатися», – сказав Разумков.