НАБУ почали закривати справи 65 корупціонерів | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
06-03-2019  14:00
НАБУ почали закривати справи 65 корупціонерів

26 лютого стало відомо, що Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу про незаконне збагачення топ-чиновників. Згідно із цією статтею кожен чиновник мав відповідати за свої статки. А якщо ж він живе не на рівні своєї заробітної плати і не може пояснити походження “розкішного життя”, йому світитиме кримінальна відповідальність.

А сьогодні в Національному антикорупційному бюро повідомили, що детективи почали закривати провадження проти 65 корупціонерів по статті “незаконне збагачення”. До слова, цю статтю неможливо оскаржити в суді або ж подати апеляцію.

“Всупереч моральним переконанням, на виконання рішення Конституційного Суду, який фактично узаконив незаконне збагачення в Україні, детективи #НАБУ розпочали закривати кримінальні провадження за статтею 368-2 КК України. Серед уже закритих – справи за фактами незаконного збагачення посадовців та суддів, а також мера Одеси. ” – прокоментували в антикорупційному бюро.

Також в повідомленні додали, що мера Одеси, звинувачують у незаконному заволодінні 185 мільйонів гривень з міського бюджету. Проте, справу проти нього не закриють повністю, адже чиновника звинувачують ще й по іншій статті –  корупційний злочин – ч.5 ст.191 КК України.

“Загалом, рішення КС змушує детективів закрити 65 кримінальних проваджень, але лише в частині незаконного збагачення. Водночас інші факти корупційної діяльності в межах цих проваджень, кваліфіковані за статтями не скасованими КС, розслідуватимуться й надалі.” – додали в НАБУ

Раніше, 59 депутатів, серед яких два депутати з Рівненщини: Віталій Корчик та Юрій Вознюк, написали прохання про скасування статті 368-2 КК України про незаконне збагачення.

Дивіться також Відтепер мільйонні статки, отримані з незаконних джерел, в Україні не злочин – НАБУ


Читайте також:-2C°
6м/с