24°

РадіоТРЕК, Радіо ТРЕК

Найгірше — у Рівному: на Рівненщині не можуть набрати призовників

Джерело: Радіо Трек
План з набору призовників першої відправки виконано на 81%
 

Не всі райони Рівненщини справляються з плановим завданням із призову молодих людей до військових формувань. Крім того, згідно з висновками медичних комісій, фактично 9 із 10 призовників – не придатні до військової служби за станом здоров’я.

Про це повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА та голова обласної призовної комісії Сергій Подолін:

Ніхто не скасовував указ президента щодо проведення призову та відповідну постанову Кабміну. Область має планове завдання з резервом у близько 500 призовників.

 

У нас є низка питань і до роботи медичних комісій, і до режиму підготовки/підбору призовників. На сьогодні, щоб відправити потенційного призовника у війська, потрібно обов’язково проводити ПЛР- або ІФА-тестування. Ці питання зараз активно відпрацьовує обласне управління охорони здоров’я. Ми знайшли, як мінімум, два рішення цієї проблеми, щоб було комфортно працювати і військовим, і медикам.

 
Заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін

Хочу наголосити, що сьогодні для формування саме першої відправки у нас планове завдання виконано на 81% – підготовлена 231 особа. Однак розслаблятися ще зарано – це люди, які відібрані і «медично придатні», але їх ще треба доставити на призовну дільницю, звідки вони мають відправитися у війська.

 

Хочу підкреслити, що не всі райони якісно виконують завдання з призову, хоча всі ми перебуваємо в рівних умовах. Я вважаю, що ми рівномірно розподілили планову кількість призовників між районами, зважаючи на пропорційність населення і кількість призовників. Але мушу ще раз назвати райони, які недопрацьовують.

За словами чиновника, не справляються з плановим завданням, зокрема:

  • м. Рівне, де план призову виконано лише на 6,7%,
  • Рівненський район – на 13,3%,
  • Сарненський район – на 18,3%,
  • Рокитнівський район – на 20,3%,
  • Радивилівський район – на 25%,
  • Володимирецький район – на 27%,
  • Демидівський район – на 28%,
  • Костопільський район – на 34,1%,
  • м. Острог – на 36%.
 

Також «підтягнути» роботу має Корець, додав голова обласної призовної комісії:

Звертаюся до голів районних призовних комісій та голів медичних комісій. Бажаю, щоб ваші потенційні оповіщені призовники були здорові, тому що в нас простежується така тенденція, що вік призовний сьогодні – 20-27 років, а як аналізуємо кількість призовників, то на 100% лише 10% – здорові та придатні, а то і менше…

 

Тому звертаю увагу на прокорупційну складову роботи призовних медичних комісій. Будь ласка, розумійте, що ми повинні виконувати завдання і молоді люди повинні поповнювати ряди військ.

Якщо у призовній кампанії будуть певні зміни, то відповідну інформацію негайно доведуть до відома призовних комісій усіх рівнів, наголосили в ОДА.