22°

Народний депутат від Рівненщини відповів Госдумі РФ щодо української мови

Олександр Салійчук, народний депутат України 9-го скликання, який на парламентських виборах 2019 року висувався від партії «СЛУГА НАРОДУ», на своїй офіційній сторінці у Facebook відповів російським «народним» обранцям, яких обурив закон про українську мову.

16 січня 2021 року набула чинності норма закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Відповідно до неї всі постачальники послуг та товарів мають обслуговувати споживачів і надавати інформацію про свої товари/послуги українською мовою.

Вчора депутати російської Госдуми засудили таку політику української влади і навіть зробили офіційну заяву, в котрій говорять про утиски російської мови та вимагають від нас зупинити цю «порочну практику». Крім того, російські можновладці очікують від ООН, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Ради Європи, Парламентської асамблеї Ради Європи та парламентів інших країн осуду.

Олександр Салійчук озвучив думки мільйонів українців. Правда, зробив це в лаконічній дипломатичній формі:

«В мене запитання – чи мають моральне право російські депутати на своїх засіданнях міркувати щодо неконституційності норми закону від 16 січня? Моя відповідь російським чиновникам, як і відповідь багатьох моїх співвітчизників, буде лаконічною: наша мова – наша справа. Це не засіб спілкування. А інтегруюча складова великого народу».

Ми провели міні-опитування серед рівнян. Всі підтримали Олександра Салійчука, але вказали, що додали б до його реплік неформатної лексики, яка більше підходить для спілкування з агресором та, цитуємо, «катом, котрий живиться українською кров’ю».