Національний банк України сьогодні ввів у обіг срібну пам'ятну монету "Копання картоплі" | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
22-05-2018  11:43
Національний банк України сьогодні ввів у обіг срібну пам’ятну монету “Копання картоплі”

Монета має номінал 10 гривень, її виготовлено зі срібла 925 проби, категорія якості карбування – “пруф”, маса в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,6 мм, тираж – 4 000 штук. Елемент оздоблення: локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,001 г.

Вона присвячена розкриттю в художньо-образній манері іронічного наїву образів українського архетипу. Загальновідомо, що серед споконвічних цінностей українців – земля-годувальниця. Потяг і любов до неї, праця на ній тисячі років єднають Чоловіка і Жінку, що символізують дві постаті у формі серця.

На аверсі монети розміщено стилізоване зображення дерева життя, верхів’я якого – дзеркальне (на тлі поля), нижні бульби – на дзеркальному тлі – золоті (локальна позолота). На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено стилізовані зображення Чоловіка і Жінки, які копають картоплю. Їхні постаті утворюють золоте серце (локальна позолота).

Ціна НБУ на цю пам’ятну монету становить 1084 гривні (з футляром). Реалізацію пам’ятних монет здійснюють регіональні відділи Національного банку України та банками-дистриб’юторами АТ “Ощадбанк”, АБ “УКРГАЗБАНК”.

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
0C°
3м/с