Науковці помістили на інтерактивну карту школи Рівненщини, які забруднені газом радоном, що викликає рак легень та лейкемію | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
18-05-2017  13:12
Науковці помістили на інтерактивну карту школи Рівненщини, які забруднені газом радоном, що викликає рак легень та лейкемію

На сайті “Рівненського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України” розпочала функіонувати інтерактивна карта області, де розміщені дані щодо моніторингу радіаційних факторів середовища життедіяльності дитячого населення (вмісту середньорічної еквівалентної рівноважної об`ємної активності радону (ЕРОА) в приміщеннях шкіл та дошкільних закладів).

Моніторинговими дослідженнями охоплені навчальні заклади м. Рівне, Березнівського та Корецького районів. Спеціалістами Центру обстежено 127 навчальних закладів області, де проведено понад 800 замірів радону. Відсоток шкіл, де виявлені невідповідності проб в Березнівському району складав 16%, в Корецькому 19%, в м. Рівне перевищення радону не спостерігалося.

Довідково:

Радон – це інертний радіоактивний газ, який утворюється у результаті розпаду радію. Він розпадається з випромінюванням альфа- і гамма-частинок. Найнебезпечніший його ізотоп Rn – 222. Він є небезпечний для людей, так як при вдиханні повітря з радоном та дочірніми продуктами його розпаду радіонукліди накопичуються в найтонших структурах легень і опромінюють людину зсередини. Радон при хронічному опроміненні може спровокувати рак легень або лейкемію.

Мета:


Читайте також:-4C°
3м/с