12°

finance

Рівненщина виявилася однією з самих комфортних для ведення бізнесу

Найкомфортнішою для ведення бізнесу в 2020 році стала Житомирська область. До топ-4 рейтингу також увійшли Чернігівщина, місто Київ і Рівненщина. Вінниччина та Івано-Франківщина набрали однакову кількість балів і поділили 5 місце рейтингу.

Про це йдеться в дослідженні «Regional Doing Business» експертно-аналітичного центру Офіс ефективного регулювання (BRDO). Рейтинг здійснюється на підставі опитування згідно з адаптованою методологією Doing Business Світового банку.

Інфографіка: BRDO

Останні сходинки у рейтингу 2020 року посіли Київська область (досліджувалась окремо від столиці), Луганська область (дослідження за містом Сєвєродонецьк), Харківщина, Херсонщина, Хмельниччина та Миколаївщина.

«Поступ реформи децентралізації надає нові повноваження місцевому самоврядуванню. Спосіб реалізації повноважень часто має визначальний вплив на те, який державний сервіс отримають місцеві підприємці. Від місцевого самоврядування часто залежить, чи будуть реалізовані ухвалені реформаторські закони», — відзначив Олексій Дорогань, виконавчий директор Офісу ефективного регулювання BRDO

Рейтинг визначається за сумою балів, набраних обласним центром у шести компонентах: започаткування бізнесу, сплата місцевих податків, оформлення земельної ділянки, приєднання до електромереж, одержання дозволів на будівництво та електронні сервіси.

Інфографіка: BRDO

Серед обласних центрів, у яких значно змінився рейтинг, слід відзначити Запоріжжя (+10 сходинок), Кропивницький (-5 сходинок), Чернівці (+6 сходинок), Херсон (-5 сходинок), Хмельницький (-8 сходинок) та Миколаїв (-11 сходинок).


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp