18°

Ні! Виборам за законом Януковича: рівняни візьмуть участь у всеукраїнській акції за виборчу реформу

Масштабна всеукраїнська акція за виборчу реформу відбудеться 6 вересня о 9.30 в Києві під стінами Верховної Ради. Вимагати ухвалення Виборчого кодексу будуть активісти та політики з усієї України, в тому числі з Рівненщини.

Громадський Рух ЧЕСНО (ГО “Центр UA”) разом із громадськістю, представниками ВО “Свобода”, “Самопоміч”, “Національний корпус”, “Сила людей”, УКРОП, “Народний Рух України” та Руху Нових Сил візьмуть участь у безпрецедентній всеукраїнській акції за виборчу реформу, ключова вимога якої – ухвалити в другому читанні та в цілому проекту Виборчого кодексу (№3112-1).

Новий закон передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

Очільники політичних партії переконані, що чинна змішана виборча система цементує політичну корупцію. На мажоритарних округах перемогу здобувають переважно за допомогою підкупу виборців та адмінресурсу, а прохідні місця в закритих партійних списках продаються.

“Мажоритарка в українських умовах – це зло. Опозиційному нардепу важче працювати. Мажоритарник добре може працювати тільки тоді, коли при владі… Тому у мажоритарній системі я не бачу сенсу. Я в цьому бачу більше негативу. Тому потрібно запроваджувати пропорційну систему, але в такому разі є загроза, що все вирішуватимуть партійні боси”, – зауважив представник громадськості Святослав Клічук.

“Ми вимагаємо змін виборчого законодавства, призначити новий склад ЦВК, зменшити прохідний бар’єр. Щоб була обмежена можливість використання політичної телевізійної реклами. Це мають бути програми кандидатів, а не просто гасла. Обов’язково мають бути відкриті регіональні списки. Це зменшить зокрема вагу партійних босів, корупцію під час виборів”, – підкреслив Зураб Кантарія, представник партії «Сила людей».

Активіст, правник, представник політичної партії «Рух Нових Сил» впевнений, що прийняття Виборчого кодексу спонукатиме політичні партії ретельніше відбирати кандидатів, а нові обличчя та ідеї матимуть змогу нарешті увійти в політичний процес.

“Проблема в тому, що у нас немає якісного підбору кандидатів. Тому прийняття цього закону необхідне, щоб всередині партії почалася якась внутрішня боротьба. Крім того немає бути ніякої політичної реклами (телевізійної чи бордів). У виборах за діючим законодавством мають можливість брати участь партії, які мають великий фінансовий ресурс…Малі партії відрізані від можливості впливати на результати…Також бачимо, що є сильна протидія влади проти прийняття цього законопроекту”, – зауважив Гліб Олійник.

“Ще раз зазначу, що мажоритарка є злом. Вона дозволяє мажоритарникам купувати голоси. У ВРУ на сьогодні представлені не всі верстви населення. Народний рух теж організовано їде в Київ, ми закликаємо всіх долучитися завтра до акції під Парламентом”, – наголосив голова Рівненської обласної (крайової) організації Народний Рух України Андрій Брегін.

“Від виборів до виборів кожна влада змінює правила гри під себе. У той час же ми ще раніше виступали за пропорційну систему та затвердження нового виборчого кодексу. Ми меж вранці завтра будемо в Києві та підтримуємо спільні вимоги”, – уточнив представник ВО «Свобода» Дмитро Козачок.

Активісти зазначають, що без врахування їхньої точки зору готові до безстрокових акцій протесту. “Перше читання виборчого кодексу під тиском громадськості пройшло, будемо сподіватися на позитивний результат. В іншому випадку Національний корпус, як й інші партії готові до безстрокових акцій протесту. Ми готові спільно підтримувати вимоги зміни виборчої системи”, – наголосив  представник партії “Національний корпус” Ігор Сухий.

“Ми тут зібралися для того, щоб анонсувати акцію в Києві. Від наших осередків з всіх областей України їдуть на цю акцію, всіх закликаю підтримати її та завтра о 9.30 ранку на Площі Конституції біля стін Парламенту виступити з підтримкою виборчої реформи. Це важливо для всіх. Давайте рухатися на відкритість, станемо з пропорційною системою, зменшивши відсотковий бар’єр до 4%, зробивши відкриті регіональні списки. А ця велика кількість правок робиться, щоб затягнути розгляд кодексу і весь процес. Якщо ми завтра покажемо згуртованість, цей процес може прискоритися і законопроект вчасно буде прийнятий”, – підсумував депутат Рівнеради від партії «УКРОП» Олександр Довжаниця.

Нагадаємо, впровадження пропорційної виборчої системи з відкритими регіональними списками — важлива частина Коаліційної Угоди. Це обіцянка Президента Петра Порошенка. Це також рекомендація міжнародних партнерів України

Виборчий кодекс ухвалено у першому читанні 7 листопада 2017 року, а з лютого 2018 триває розгляд правок до законопроекту.

Як зазначила представниця Громадського руху ЧЕСНО (ГО “Центр UA”) в Рівненській області Ірина Стасюк: “У Рівному, напевно, це вперше такий широкий огляд різних думок та політичних сил, які спільно будуть відстоювати позицію щодо зміни виборчих правил. Виборча реформа – єдина дасть шанс на зміни”.

Акція за виборчу реформу запланована на завтра, на 9.30. Місце: Київ, Площа Конституції.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp