25°

Нотатки пані: гардеробна в маленькій квартирі – за і проти

Гардеробна кімната вже давно не розкіш, а звичне і функціональне приміщення. Але чи розумно забирати кілька метрів під зберігання одягу від обсягу житлової, а можливо і єдинї, кімнати? Наскільки це рішення доречно в невеликій за метражем квартирі?

 Про плюси

  1. Зберігаємо простір в житлових кімнатах

Окреме приміщення для зберігання дозволить не захаращувати шафами  і без того не дуже просторі кімнати. Навіть в однокімнатній квартирі з плануванням, що не дозволяє виділити під гардеробну частину коридору, можна пожертвувати частиною житлового простору. У кімнаті краще поставити комод для білизни, а основний одяг переселити в гардеробну.

  1. Підтримуємо порядок

Одяг зручніше зберігати і сортувати, якщо він зібраний  в одному місці. В ідеалі, в гардеробній можна і гладити.

  1. Економія часу на збори

Переодягатися зручніше – швидко і приватно – тут же, коли весь одяг під рукою. До того ж, якщо не переодягатися в кімнатах, там буде менше пилу.

  1. Заповнюємо простір по максимуму

Простір гардеробної можна максимально заповнити системами зберігання, задіявши всю висоту стін.

А використання мобільного стійки для одягу дозволить задіяти весь периметр, адже при необхідності стійку можна перемістити.

  1. Обладнаємо поступово

Оснащення вбиральні може обійтися дешевше, ніж покупка вбудованих або готових шаф. До того ж обладнати це приміщення можна поступово. Можна не ставити стаціонарну стіну, не встановлювати двері, а відокремити гардеробну від основної кімнати щільною шторою на стельовому карнизі. Цей прийом дозволить зберегти природну вентиляцію, текстиль додасть затишку інтер’єру.

  1. Використовуємо і як госблок

В окремій, нехай і маленькій вбиральні, можна виділити господарський блок, і зберігати великі і громіздкі речі, для яких важко знайти постійне місце в будинку.

Про мінуси

  1. Часто потрібне перепланування

Найчастіше забудовники не передбачають достатній простір для зберігання. Тому без перепланування можна обійтися тільки в разі рішення вбиральні зі шторою або побудови легкої конструкції з гіпсокартону або скла. Місце і габарити повноцінної гардеробної кімнати необхідно запланувати вже на першому етапі створення проекту.

  1. Відкрите зберігання

Якщо в маленькій гардеробній кімнаті немає шаф, які закриваються, то одяг може покриватися пилом.

  1. Необхідна вентиляція

Якщо встановлювати в гардеробній глухі двері, необхідно передбачити припливно-витяжну систему вентиляції. Інакше речі придбають затхлий запах.