Нотатки пані: причини виникнення прищів  – консультація косметолога | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
25-10-2017  11:30
Нотатки пані: причини виникнення прищів  – консультація косметолога

Зелінська Ольга Віталіївна, косметолог

Напевно, кожен з нас не раз стикався з проблемою виникнення прищів. І як це часто буває, з’являються вони зазвичай або напередодні важливого побачення, або переговорів, загалом, завжди, коли вони найбільш не бажані. Як же все таки завадити появі прищів на наших личках нам сьогодні розповість косметолог Зелінська Ольга Віталіївна .

Прищі виникають внаслідок закупорювання шкірних проток сальними залозами. При взаємодії з киснем на цьому місці утворюються “чорні” або “білі” точки. Коли в закупорені пори потрапляє інфекція, починається запалення. Виникають хворобливі гнійні ранки, до яких дуже боляче навіть доторкнутися. Потім ці гнійнички лопаються, при цьому ранки можуть сильно чухатися.

Найчастіше прищі виникають на обличчі, особливо на лобі, крилах носа і на підборідді, на плечах, на грудях і на верхній частині спини. Це пов’язано з тим, що в цих зонах найбільше сальних залоз, і чим ближче вони до поверхні шкіри, тим вище ризик запалення цих залоз.

Причини виникнення прищів

Причини виникнення прищів можуть бути найрізноманітнішими. Часто прищі з’являються у юнаків і дівчат в період статевого дозрівання. В цей час в організмі починає вироблятися велика кількість статевих гормонів. В результаті їх діяльності активність сальних залоз збільшується і пори можуть закупоритися шкірним салом. Виникає пробка, яка запалюється під впливом різних інфекцій.

Ще однією поширеною причиною появи прищів є неправильне харчування. Прищі можуть з’явитися як в результаті алергічних проявів, так і в результаті надмірного вживання шкідливих продуктів. Солодощі, жирна, а також гостра і борошняна їжа, алкогольні напої, надлишок кофеїну – усе це сприяє появі висипань на шкірі.

Прищі можуть бути викликані переживаннями і стресами. У сучасному світі ми стикаємося з ними майже щодня, і наш організм не може ніяк не відреагувати на це. Під час стресу наші сальні залози починають працювати сильніше, що провокує закупорювання пір і в результаті – утворення прищів.

Іноді причиною виникнення прищів може бути сонце. На когось воно впливає позитивно – прищики підсушуються і шкіра виглядає здоровішою, а для когось вплив сонця може бути прямо протилежним. Але у будь-якому випадку, шкіру треба захищати сонцезахисними кремами. Це врятує її від сухості, опіків і передчасної появи зморшок.

Правильний догляд за шкірою – ще одна, напевно, найпоширеніша причина появи прищів. Кожен вечір і ранок шкіру необхідно очищати. Впродовж дня на шкірі скупчується велика кількість мікробів, пилу, ороговілих частинок шкіри. Якщо не стежити за шкірою, не проводити належних очисних процедур, пори закупоряться усіма цими частками. В результаті шкірні протоки запаляться і утворяться прищі.

 

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
9C°
2м/с