18°

Нові дані: хто з кандидатів в президенти лідирує в рейтингу та антирейтингу? (ІНФОГРАФІКА)

З 9 по 15 березня, напередодні виборів Президента України Соціологічна група “Рейтинг” проводила опитування про політичні настрої українців.

Серед тих, хто визначився за кого голосуватиме, продовжує лідирувати Володимир Зеленський – 24,9%. Юлія Тимошенко посіла друге місце серед лідерів – 18,8%, третю позицію займає чинний президент  Петро Порошенко – 17,4%. За Юрія Бойка голосуватимуть 10,2%, за Анатолія Гриценка – 9,4%, Олега Ляшка підтримують 5,8%.

Завадити проголосувати українцям можуть провокації на дільницях, великі черги або ж інформація про підкуп виборів. Проте, більшість опитаних відповіли, що погода або ж плани на відпочинок майже не можуть завадити прийти волевиявитися.

Зеленський має найбільшу підтримку серед мешканців Півдня, Центру й Сходу України. Захід підтримуватиме Гриценка, а Схід за Бойка. Захід та Центр також підтримують  Тимошенко та Порошенка.

Електорат Зеленського, здебільшого проживає в містах, коли електорат Тимошенко в селах.

 

Антирейтинг очолює Петро Порошенко – 48,7%, майже половина опитаних не проголосують за чинного президента ні за яких обставин. 31,8% точно не голосуватимуть за Юлію Тимошенко, далі Юрій Бойко – 18,3%, за Олега Ляшка точно не проголосують – 16,9%, а за Володимира Зеленського 13,0%

Попри те, що майже половина опитаних відповіли, що точно не голосуватимуть за Порошенка, все ж більшість (20,8%) вважають, що він очолить країну вдруге. Велика частина українців (19,5) також вважають, що президентом стане Володимир Зеленський. Наступна в рейтингу на перемогу Юлія Тимошенко – 18.6%.
Всі інші кандидати мають значний відрив – від 3,4% до 0,1%

В другому турі Порошенко поступився б місцем Тимошенко (28% проти 19%). й Зеленському (39% проти 19%), водночас Тимошенко поступилася б Зеленському (35% проти 22%). Менш значний відрив в парі Зеленського й Гриценка  (34% проти 26%).

На парламентських виборах більшість опитаних голосуватимуть за Слугу народу – 22,4%, трохи менше за Батьківщину – 19,1%, наступні в рейтингу ББП Солідарність – 15,8%. За Опозиційну платформу віддадуть голоси – 10,2%, за  Громадянську позицію – 7,9%, Радикальна партія має 6,1%, Свобода – 3,6%, Опозиційний блок та Самопоміч – по 3,2%. Всі інші партії мають менше 2%

Опитування було проведене серед населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2%. Терміни проведення дослідження: 9-15 березня 2019 р.