13°

Острозька психлікарня – переповнена

Джерело: Радіо Трек
Хворих більше, ніж ліжок
Фото ілюстративне

На сьогодні там перебуває на 42 людини більше, ніж передбачено ліжко-місць.

Якщо ліжок загалом 355, то зараз у медзакладі лікуються 397 хворих, – розповів головлікар Острозької обласної психіатричної лікарні Павло Маєвський.

За його словами, такі проблеми виникають, бо соціально незахищених людей часто нікуди виписувати.

Тобто, коли курс лікування вже завершився, але в людини немає ні родичів, ні власної домівки, виганяти її практично на вулицю ніхто не буде, каже очільник психлікарні:

Буває, що роками люди у нас перебувають. Їх просто нікуди виписувати чи переводити – у них немає ні документів, ні родичів. Але таких небагато. Однак це величезна проблема і якщо її не розв’яжуть, то найбільш незахищені люди, які не мають житла і стійких родинних зв’язків, будуть просто кажучи, викинуті.

На фото справа: головлікар Острозької обласної психіатричної лікарні Павло Маєвський

Ходять чутки, що з 1 квітня – з настанням наступного етапу медреформи – психічно хворих людей більше не зможуть поміщати до спеціалізованих закладів для примусового лікування.

Павло Маєвський каже, що такого бути не може, однак наголошує на різниці між поняттями «примусове лікування» і «примусова госпіталізація»:

Є різні питання примусових заходів. Є хворі, які за рішенням суду – після скоєння злочинів і спеціальної експертизи – визнані неосудними і потребують примусових заходів медичного характеру у вигляді поміщення до психіатричного закладу з суворим, посиленим або звичайним наглядом.

На сьогодні – це в лікарнях, де є такі відділення, але планується, що у кожному регіоні буде лікарня, яка матиме відділення усіх типів.

Іншого варіанту немає, бо ці люди скоїли злочин, вони потребують цього лікування і вони однозначно будуть лікуватися.

А є таке поняття як примусова госпіталізація.

При певних захворюваннях психічно хворі не усвідомлюють своїх дій і можуть бути небезпечними для себе та оточення, однак вони відмовляються від госпіталізації.

Оскільки ці люди не визнані недієздатними, госпіталізувати їх не можна, розповідає головлікар Острозької психлікарні:

Ми не можемо покласти їх до лікарні, якщо немає їхньої згоди на лікування. Наші хворі дають згоду на госпіталізацію і лікування – демократія, скажімо так.

Якщо такі люди не погоджуються на госпіталізацію, або ми, або їхні родичі ініціюють розгляд у суді, який може призначити примусову госпіталізацію. Але йдеться про хворих, які становлять суспільну небезпеку.

Звісно ж, такі хворі будуть поміщатися до медзакладу.

Додамо, що за рік в Острозькій психлікарні лікується понад 3 тис. людей.  


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp